Строковики не будуть брати участь у місцевих виборах 2020 року

04.09.2020
Строковики не будуть брати участь у місцевих виборах 2020 року

На 25 жовтня 2020 року Верховна Рада призначила проведення місцевих виборів по всій Україні. Про те, чи буде проводитися голосування на окупованих, прифронтових територіях та чи всім військовослужбовцям вдасться зробити свій вибір розповідав в етері Армія FM член Центральної виборчої комісії Павло Любченко.

 

 

 

Олена Кравченко: Чи будуть проходити вибори на окупованих територіях?

Павло Любченко: Вибори не проводяться на окупованих територіях. Ні в Криму, ні в Донецькій та Луганській областях не будуть проводитися вибори. За висновками Донецької та Луганської адміністрацій було визначено ряд територіальних громад, де неможливо забезпечити безпеку для виборців. І тому в цих областях не будуть проводитися вибори. ЦВК в основу свого рішення взяли рішення Військово-цивільних адміністрацій.

Не скрізь в Донецькій та Луганській областях утворені військово-цивільні адміністрації, не проведення виборів в окремих громадах у 2015 році привело до того, що депутати, які були обрані у 2010 році залишилися депутатами. І зараз якщо ми не проведемо вибори в Луганській та Донецькій областях, то ті депутати, які обралися у 2010 році залишаться при владі. Тільки введення військово-цивільних адміністрацій достроково припиняє їх повноваження.

Олег Савичук: Наприклад, через те, що існують військово-цивільні адміністрації, вибори не пройдуть в адміністративному центрі Луганської області Сєвєродонецку. І друге, це те, що наявний конфлікт інтересів у військово-цивільних адміністрацій, тому що вони мають діяти до моменту чергових або перших виборів. І якщо, саме вони дають висновки про те, чи не треба проводити голосування, логічно, що вони будуть говорити: не треба проводити. Це робиться для того, аби подовше залишатися при владі та здійснювати свої повноваження.

Олена Кравченко: Чи будуть військові брати участь у цьогорічних місцевих виборах?

Павло Любченко: Виборчий кодекс закріпив, що військовослужбовці, які проходять строкову військову службу вважаються такими, які не відносяться до жодної територіальної громади й тому не будуть брати участі у виборах. Державний реєстр виборців отримує щомісяця інформацію від командирів частин про строковиків, які проходять службу в ЗСУ та інших військових формуваннях. Згодом їх не включають у виборчі списки. Всі інші військові мають такі ж виборчі права, як і всі українці.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток