Зараз в ефірі:

День музики — свято, що об’єднує та не знає меж

01.10.2021
День музики — свято, що об’єднує та не знає меж

Міжнародний день музики заснували у 1975 році за рішенням ЮНЕСКО. Ініціатором свята виступила Міжнародна музична рада (IMC) при ЮНЕСКО, яка цим рішенням підкреслила важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами, обмін досвідом та розвиток культур, взаємне поважне ставлення до різноманітних естетичних цінностей один одного, а також активне поширення музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.

Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом найкращих почуттів та емоцій. Музика може підбадьорити, підняти настрій, налаштувати на робочий лад, допомогти розслабитися, подумати — вона може все. Саме у музиці людина знаходить натхнення й сили, світлі сподівання та чисті прагнення.

Щорічно, День музики відзначається проведенням концертів та концертних програм, за участю кращих художніх колективів, музикантів та артистів. По усьому світі  звучать безцінні твори і шедеври, що стали надбанням світової музичної культури. 

Міжнародний день музики — це професійне свято для всіх, чиє життя пов’язане з нотами, піснями, музичними інструментами, хто не з чуток знає, що таке мінор і мажор, сольфеджіо, попурі та реперкусса. Свято відзначають також поціновувачі музики, а також усі, хто просто не уявляє ні дня свого життя без музики.

Цікаві факти про музикантів:

Видатний німецький композитор Людвиг ван Бетховен перед тим, як почати складати музику, опускав голову в миску з крижаною водою.

Італійський композитор Доменіко Скарлаті написав свою до-мінорну фугу після того, як його киця Пульчінела пройшлася по клавіатурі клавесину. Фуга отримала назву "Котячої".

Ноти увертюри "Сна у літню ніч" Фелікс Мендельсон загубив у дорожній кареті. Але він не засмутився та зміг відновити усю партитуру просто по пам'яті.

Едвард Гріг завжди тримав у кишені фігурку жабеняти, і перед кожним виступом потирав її руками "на вдачу".

Знаменитий піаніст з Австрії Пауль Вітгенштейн під час Першої Світової війни втратив свою праву руку. Але це не зупинило музиканта, і він продовжив свою концертну кар’єру, граючи однією рукою. Вітгенштейн досяг такої майстерності, що міг легко грати твори складні навіть для піаністів з двома руками.

Більшість людей знають Енріко Карузо як тенора. Проте знаменитий оперний співак міг використати свій голос у ширшому діапазоні. Якось під час виконання опери «Богема» композитора Пуччіні, один з басів сказав, що втратив голос. І тоді Карузо виконав арію за нього. При цьому ніхто з глядачів не помітив підміни.

Гурт Metallica отримав звання першого і єдиного музичного гурту, який грав на всіх семи континентах. Metallica опинилася в Книзі рекордів Гіннеса після того, як відіграла концерт в Антарктиці.

NoClue, репер з Сіетла, був занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найшвидший репер у світі — він здатний прочитати 723 слова за 51,27 секунди.

Для того, щоб винаходити гітари, необов’язково на них грати. Лео Фендер, винахідник таких моделей гітар, як Telecaster and the Stratocaster, сам не вмів грати на цьому інструменті.

У Міжнародний день музики вітаємо усіх, хто створює  музику  і  дарує  її  людям, а також усіх численних шанувальників музичного мистецтва. Нехай музика завжди допомагає вам думати про прекрасне, любити, цінувати та насолоджуватися життям!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток