Зараз в ефірі:

Святкова вечеря по-галицьки

16.11.2020
Святкова вечеря по-галицьки

Свого часу ця страва була окрасою одного ресторану Львова і скуштувати її можна було лише там. Цим неодмінно користувались бійці 80-ої окремої бригади та курсанти Національної академії СВ.

Галичанка, шеф-кухарка Оксана Вознюк розкрила секрети приготування наїдку, і тепер він неодмінно стане окрасою вашого святкового столу, де б ви не проходили армійську службу.

 

 

Зачищене куряче філе потрібно посолити, поперчити та зробити у ньому розріз, подібний до кишені. У цю кишеньку викласти в ряд листочки базиліку. На базилік — порічку, а потім пластинки сиру. Закрити кишеню та зафіксувати її зубочистками. Несолодкі кукурудзяні пластівці змолоти у чаші блендера, але недовго, лише на три оберти. Далі готову грудинку запанірувати у пластівцях та запекти в духовці, розігрітій до 180 градусів протягом 20 хвилин. На деко слід постелити пергамент. Завдяки паніровці з кукурудзяних пластівців курятина не втрачає своєї соковитості й м'якості у процесі приготування. Тож ви отримаєте дуже хрустку паніровку і дуже ніжну серединку.

Історія кукурудзяних пластівців бере свій початок у XIX столітті. Брати Келлог, власники санаторію «Батл-Крік» в штаті Мічиган, готували одну зі страв з кукурудзяної муки, але не завершили і про неї забули. Коли ж до неї повернулися, то виявили, що кукурудзяна мука, яка тоді перебувала на суворому обліку, трохи зіпсувалася. Щоб врятувати ситуацію, вони вирішили приготувати з борошна тісто, однак воно згорнулося, так вийшли пластівці. Брати з відчаю засмажили ці пластівці, і виявилося, що деякі з них стали повітряними, а деякі набули приємної хрусткої консистенції. Згодом ці пластівці з молоком і зефіром запропонували  пацієнтам санаторію як нову страву, і вона стала там дуже популярною.

У 1894 році оригінальні кукурудзяні пластівці брати Келлоги запатентували, а згодом почали масове виробництво їжі нового типу і заснували власну компанію. Компанія Kellogg's донині є лідером із виробництва кукурудзяних пластівців у світі.

Тим часом варто приготувати соус. Порічки, вино червоне напівсолодке, цукор, бодян та кардамон покласти в сотейник. Варити протягом 30 хвилин, вибирати бодян, перебити соус блендером та перетерти через сито. Якщо соус вийде зарідкий, то слід його поварити ще кілька хвилин. Якщо ж у вас немає свіжої чи замороженої порічки, можете сміливо замінити її журавлиною. Соус на її основі теж ідеально смакуватиме з запеченою грудинкою.

Готову грудинку полити соусом із порічок та подавати до столу.

Щоб приготувати запечену курячу грудинку, візьміть:

Готуйте з нами, бо все смакує краще з Армія FM! Більше цікавих рецептів шукайте на нашому сайті в розділі «Наряд на кухню».

Довідково:

 

Оксана Вознюк — відома галицька шеф-кухарка. Розробляє меню для багатьох львівських та столичних ресторанів. Працювала шеф-кухарем у закладах харчування Праги, Києва, Буковелю та Львова. У 2019 році брала участь у проєкті "13 шефів", де виборола нагороду "Креативність-2019".

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток