Свято, що підкреслює позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві

19.11.2020
Свято, що підкреслює позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві

19 листопада на честь сильної половини людства встановлено Міжнародний чоловічий день. Вперше його відзначили 1999 року жителі Республіки Тринідад і Тобаго — острівної держави у південній частині Карибського моря. Незабаром цю ідею підтримали в Австралії, країнах Північної та Південної Америки, Карибського басейну, Близького Сходу, Азії та Європи, зокрема в Україні. 

 

Нині ідея святкування Міжнародного дня чоловіків отримала підтримку у 59 країнах світу, а також в ООН та ЮНЕСКО. Його мета — привернути увагу до проблем нерівності статей, гендерної дискримінації, а також збереження чоловічого здоров’я.

Ініціатором свята став доктор Джероме Тілуксінгх з університету Вест-Індії. Він запропонував заснувати свято, яке підкреслить позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві. Датою його проведення доктор Тілуксінгх вибрав 19 листопада — день народження власного батька, який, за його словами, був чудовим прикладом для наслідування.

Міжнародний чоловічий день покликаний привернути увагу громадськості до проблеми гендерної дискримінації чоловіків у сім’ях, підкреслюючи важливість їхньої ролі у вихованні дітей. Організатори свята роблять наголос на збереженні здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їх соціальне, емоційне, фізичне й духовне щастя. А також акцентують увагу на позитивному впливі чоловіків на різні сфери життя.

Не слід плутати Міжнародний день чоловіків зі Всесвітнім днем чоловіків, що відзначається в першу суботу листопада — це два різних свята, з різними традиціями і метою. Міжнародний день чоловіків створений з метою висвітлення проблем чоловіків, тому кожен рік пропонується одна або кілька тем свята. До того ж, країна чи місто має право вибрати актуальну для себе тему. Так, у цей святковий день по світу влаштовуються громадські семінари, заходи в школах, програми на радіо і телебаченні, мирні демонстрації та круглі столи, на яких обговорюють нагальні проблеми сильної половини людства.

За оцінкою Державної служби статистики, в Україні проживає близько 19,5 млн чоловіків. Тому в цей день маємо чудову нагоду привітати їх і побажати здоров’я та щастя. Також зичимо  бути завжди на рівні, вірити в себе, підкорювати небувалі вершини, залишатися непохитними, мудрими і сміливими у розв'язанні проблемних питань і впевнено йти до своєї мрії.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток