Свято весни і праці

Свято весни і праці

1 травня - Міжнародний день праці. Свято офіційно відзначають у 43 країнах, зокрема і в Україні. В Україні 1 травня оголошено вихідним днем.

 

 

 

 

 

 

День праці почали відзначати на знак пам’яті про робітничі протести в Чикаґо, які почалися 1 травня 1886 року. Того дня розпочалися багатотисячні протести робітників найбільших промислових центрів США, які вимагали впровадження 8-годинного робочого дня. Страйки і демонстрації закінчувалися сутичками з поліцією. Жертви були як серед правоохоронців, так і страйкарів.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. 

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. У Радянському Союзі  першотравневі демонстрації набули офіціозно-політичного характеру — на відміну від західних країн, де вони перетворилися у карнавальні дійства. 

В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові — 1890 року. День Праці також був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці. У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких «День міжнародної солідарності трудящих» було перейменовано на «День праці».

На сьогоднішній день свято відзначається у 143 країнах і територіях світу. У деяких країнах Першотравень відзначається в інший час - до них відносяться, наприклад, США і Японія. Більш ніж у 80 країнах День праці не відзначається. Зараз в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. У Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії, а в Іспанії цей день називається Зелений Сантьяго і є святом квітів і закоханих. Зараз в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. У Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії, а в Іспанії цей день називається Зелений Сантьяго і є святом квітів і закоханих.

Дізнавайтеся більше цікавої інформації на хвилях Армія ФМ , на нашому сайті і сторінках у FacebookInstagramTwitter .