Зараз в ефірі:

Свято, яке об'єднує мільйони власників мурчиків

08.08.2020
Свято, яке об'єднує мільйони власників мурчиків

Всесвітній день котів було засновано у 2002 році Міжнародним фондом із захисту тварин. Загалом у світі близько 600 млн свійських котів. Всесвітній день кішок - це привід для господарів потішити своїх домашніх улюбленців, а також привернути увагу громадськості до проблеми безпритульних тварин.

 

 


 

Майже 2/3 доби кішки витрачають на сон. Більшість кішок є правшами, а більшість котів - шульгами. Найбільше кішок в Австралії, оскільки там на 10 осіб припадає дев'ять пухнастиків. Варто зазначити, що в багатьох країнах існують спеціальні парки для вигулювання цих домашніх улюбленців, а також різні котячі магазини, кафе (такі є і в Україні) та спеціальні готелі, де вихованця можна поселити на деякий час.

Кішки споконвіку були і залишаються найпоширеними домашніми тваринами у всьому світі: близько 80% всіх мешканців Землі тримають домашніх тварин, і більш ніж половина з них віддали перевагу саме кішкам, на другому місці собаки.

Окрім "естетичного задоволення" кішки виконують і низку корисних для людини функцій. Вони вправно знищують гризунів, лікують деякі захворювання і навіть продовжують життя своєму господареві.

Кішки здатні надавати серйозну допомогу людям, що страждають різними психологічними захворюваннями і нервовими розладами, порушеннями мозкової діяльності, порушеннями серцево-судинної системи і навіть алко- і наркозалежним. Котяче муркотіння сприяє нормалізації тиску, зниженню рівня агресії і навіть допомагає загоювати рани і зміцнювати кісткові тканини.

Американськими лікарями було встановлено, що власники кішок на 40% рідше страждають від хвороб серця, також у них рідше трапляються інфаркти та інсульти. 

У деяких країнах коти перебувають на особливому рахунку, наприклад, в Австрії кожній кішці, яка охороняла склади з продовольством, виплачується довічна пенсія у вигляді м'яса і молока. В Китаї кішок охороняють на державному рівні. В Японії навіть є Храм кішок, побудований на честь 7 котів, які у ХVIІ столітті служили вірою і правдою японським воїнам, а в Німеччині є справжній Котячий музей.

А ще котам відкривають пам’ятники. Наприклад, в Одесі є пам'ятник «співаючим котам». У Києві біля ресторану «Пантагрюель» стоїть пам'ятник реальному перському коту Пантелеймону, загиблому під час пожежі в закладі наприкінці 1990-х. За легендою, кіт попередив людей про небезпеку.               

Українці разом з усім світом шанують і люблять котів. Наша країна входить у десятку держав з найбільшою кількістю домашніх котів, їх у нас аж 7 350 000. Наші воїни дуже шанують котів. Військовослужбовці добре знають, що в найскладніших бойових чи польових умовах та стресових ситуаціях при проходженні служби часто на психологічну допомогу приходять брати наші менші. А на передовій їхня допомога надважлива  і саме котики полегшують нашим воїнам службу.

У багатьох європейських країнах практика визнання котів частиною екосистеми міста стала оптимальним рішенням проблем безпритульних тварин. Городяни впевнені: недомашні улюбленці корисні, адже сприяють скороченню популяції шкідливих та небезпечних гризунів. Отже, їх необхідно берегти, а кількість контролювати гуманними методами. Ця практика останніми роками поширюється і в Україні. Офіційно частиною міської екосистеми котів вже визнали у Львові, Дніпрі, Одесі, Рівному, Запоріжжі та Києві.

Тож коти, хоч і гуляють самі по собі, усе ж потребують нашої підтримки й турботи. Зробіть світ трішечки кращим! Не будьте байдужими. Не ображайте братів наших менших. Любіть і піклуйтеся про них, і вони віддячать вам своєю щирою прихильністю.

Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток