Зараз в ефірі:

Сєвєродонецьк святкує п’яту річницю звільнення від окупантів

21.07.2019
Сєвєродонецьк святкує п’яту річницю звільнення від окупантів

Двадцяті числа липня 2014-го року назавжди запам'ятаються мешканцям Луганської області. Тоді українські війська звільнили Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасну і Рубіжне від окупаційної влади банди бойовика "ЛНР" Олексія Мозгового. Северодонецк був звільнений українськими військами 22 липня 2014 року, при цьому відбувалася запекла перестрілка із застосуванням стрілецької зброї, гранатометів і важкої бронетехніки.

Підрозділи Національної гвардії України, Збройних сил України та добровольчих батальйонів атакували збройні формування "ЛНР" з 3 боків. Сєвєродонецьк, розташований поруч із Донецьком та Луганськом, свого часу був епіцентром так званої "Русской весны" на Донбасі. Ще під час президентських перегонів 28 листопада 2004 року саме в Сєвєродонецьку відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд народних депутатів та депутатів місцевих рад, організований Партією регіонів. Саме тоді делегати з’їзду висунули ідею відділення східних та південних регіонів України в окреме державне утворення у відповідь на Помаранчеву революцію. У 2014 році саме ці регіони повинні були скласти так звану "Новоросію".

Окупація Северодонецька почалася у квітні-травні 2014 року, коли місто захопили бойовики "армії Південного Сходу" разом з батальйоном "Привид" під керівництвом Олексія Мозгового і Сєверодонецького підрозділу "Козачої національної гвардії" Павла Дремова.

14 травня Бойовики захоплюють державний інститут азотної промисловості на вулиці Вілесова, 1 і розміщують там свою головну військову базу. Співробітників «відправляють у відпустку», а терористи розміщуються на чотирьох поверхах будівлі. У підвалі заводу містяться полонені. Попри те, що в Сєвєродонецьку було ще три місця, в яких бойовики утримували полонених — будівлі місцевих СБУ, СІЗО та УБОЗу, ГИАП вважається найстрашнішим. Тих, хто знаходиться тут, жорстоко катують і б'ють. Тим часом, Терористи затримують в Сєвєродонецьку чотирьох спостерігачів ОБСЕ. Бойовики кажуть, що спостерігачам просто провели екскурсію по місту, після чого представники місії вирішили залишитися в місті на ніч. Їх тримають в будівлі ГИАП, але не в підвалі, а на одному з поверхів. Через місяць полону їх звільнять.

Вночі 22 липня місто сильно обстрілюють. З 6 ранку в місто прилітають снаряди, йдуть бої на околицях, найбільш інтенсивні зіткнення — в районі Чистого озера. Бойовики починають бігти: спочатку по одному, а потім масово. У місто, практично не зустрічаючи опору, заходить Нацгвардія і батальйон "Чернігів". Місцеві жителі зустрічають їх українськими прапорами. Люди організовують мітинг на честь визволення міста від бойовиків. Над Северодонецьком піднімають український прапор.

На одному з об'єктів силовики знаходять тіла двох розстріляних українців і звільняють чотирьох заручників, яких катували бойовики. Під час відпрацювання міста військовослужбовці НГУ знайшли арсенал зброї бойовиків, відбили у терористів БРДМ (виробництва СРСР), гаубицю Д-30 (виробництва СРСР), понад 50 кг пластиду, 15 фугасних снарядів, понад 3 тисячі боєприпасів, 17 пострілів від протитанкового гранатомета, засоби зв'язку і радіостанції бойовиків.

Щороку у липні місцеві мешканці, а з ними й вся Україна, радіють і святкують день, коли військові врятували українські міста від терористів. Але Робота зі звільнення захоплених територій триває. Агресор зазнає втрат і отримує врешті решт справедливу відплату.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток