System of a Down - саундтрек до американського життя

24.02.2020
System of a Down - саундтрек до американського життя

Їхня музика - це щільний звук експериментального металу і року з фрагментами симфонічного драматизму і контрастного вокалу. Вірменські мотиви з швидкими і агресивними гітарними рифами і критичні тексти, що зачіпають питання політики. Група, що стала легендою, іконою альтернативного напряму музики в США і по всьому світу. Вони - це невід'ємна частина нової революційної хвилі в тяжкому року, вони - SYSTEM OF A DOWN.

 

 

 

System of a Down - американська метал-група, утворена в 1994 році в Лос-Анджелесі вокалістом Сержем Танкяном і гітаристом Дароном Малакяном. У період із 1998 по 2005 рік група випустила п'ять студійних альбомів, кожен з яких став платиновим, загальним тиражем понад 20 мільйонів примірників. У 2006 році учасники System of a Down вирішили тимчасово призупинити спільну діяльність і зайнятися сольними проєктами, а в 2010 група оголосила про проведення європейського турне в 2011 році.

Спочатку група мала називатися «Victims of the Down» - за віршем, написаним Дароном Малакяном. При спільному обговоренні учасники вирішили замінити слово «victims» на загальне «system». Причиною заміни також послужило бажання Шаво Одаджяна розташувати групу ближче до Slayer на полицях музичних магазинів.

У 1993 році вокаліст та клавішник Танкян і гітарист Малакян заснували групу Soil, в яку запросили ударника Домінго Ларена і бас-гітариста Дейва Хакопяна. Група, маючи в своєму активі всього один концерт і один джем-сейшн, розпалася через нових учасників, які вирішили її залишити. У 1995 році Танкян і Малакян утворили вже сам колектив System of a Down, в який запросили Шаво Одаджяна і Енді Хачатуряна, які відвідували ту ж вірменську приватну школу в Голлівуді і були добре знайомі обом музикантам. Спочатку Одаджян повинен був стати менеджером колективу, але врешті став грати на бас-гітарі. У 1997 році музиканти уклали контракт на випуск альбому з відомим музичним продюсером Ріком Рубіном і взялися за запис свого дебютного диска System of a Down. Альбом вийшов 30 червня 1998 року і розійшовся за п'ять років майже мільйонним тиражем.

На 3 вересня 2001 року було заплановано безкоштовний концерт в Голлівуді з нагоди випуску нового альбому Toxicity. Виступ мав відбутись на стоянці, розрахованій на 3500 осіб, проте, за оцінками, на концерт прийшло близько 8 тисяч глядачів. З метою безпеки виступ System of a Down без будь-яких оголошень було скасовано незадовго до виходу музикантів на сцену. Глядачі чекали початку концерту більше години, після чого стали знищувати концертне обладнання, кидали каміння в поліцейських, розбивали вікна. Заворушення тривали майже шість годин, протягом яких шестеро фанатів колективу були заарештовані.

На наступний день відбувся офіційний реліз цього альбому. За своїм стилем Toxicity мало відрізнявся від дебютної платівки. Цей альбом отримав статус мультиплатинового, і багато в чому завдяки йому System of a Down стали відомими на весь світ. Альбом дебютував на першому рядку чартів США і Канади, а по всьому світу було продано більше 6 мільйонів екземплярів диска.

Записані під час створення альбому, але не оприлюднені на платівці пісні з поганою якістю запису були вкрадені і викладені в Інтернет, в зв'язку з чим групі довелося в стислі терміни записати і видати новий диск, який вони назвали "Steal This Album!",  що означає вкради цей альбом. До нього увійшли якісні версії вкрадених пісень та кілька нових треків. Цей альбом був випущений в світ 26 листопада 2002 року. За співпраці з Майклом Муром вийшов кліп "Boom!", оформлений в стилі антивоєнної пропаганди. Зокрема, відео було спрямоване проти війни в Іраку і містило кадри з безлічі мітингів і акцій, що пройшли 15 лютого 2003 року в багатьох містах світу.

 

У період з 2004 по 2005 рік System of a Down майже не давали концертів, пишучи нові композиції. За цей час група випустила 23 нових пісні, видані на двох альбомах, що утворюють єдине як музичне, так і змістовне ціле. Альбоми були випущені з різницею всього півроку. Перша платівка - Mezmerize - вийшла 17 травня, а друга, Hypnotize, - 22 листопада 2005 року. За словами музикантів, вони розділили ці альбоми, щоб дати слухачам час ознайомитися з першою частиною їхніх пісень перед випуском другої половини.

У травні 2006 року група оголосила про перерву в своїй творчості. Бас-гітарист Шаво Одаджян в інтерв'ю журналу «Guitar» сказав, що відпустка триватиме не менше трьох років. В інтерв'ю з MTV News гітарист Дарон Малакян говорив, що група не розпадається,  бо якби це було так, то концерту на Ozzfest в 2006 році не було б. «Ми збираємося піти в тривалу перерву і зробити свої сольні проєкти, - продовжував Дарон, - ми в System вже більше 10 років, і, мені здається, це здорово, покинути на деякий час групу і повернутися до неї пізніше».

На початку січня 2010 року гітарист Шаво Одаджян написав у своєму мікроблозі: «Хлопці, чи готові ви до System ???». Це могло означати повернення, але пізніше, коли галас у блогах дістався до ЗМІ, музикант оновив своє повідомлення на Twitter, заявивши, що возз'єднання поки не входить в плани групи. Вокаліст Серж Танкян також швидко спростував цю чутку. Але вже 29 листопада цього ж року, після п'ятирічної відпустки, група оголосила про своє возз'єднання.

На офіційному сайті колективу було опубліковано повідомлення: «Ми хочемо подякувати вам за підтримку, не тільки System of a Down, але й всіх наших сольних робіт. У нас немає ніяких далекосяжних планів. Ми просто відіграємо ці шоу, бо хочемо знову вийти на сцену разом, і тому, що цього хочете ви». Незабаром стало відомо, що група збирається почати європейський тур у 2011 році, під час якого виступала на великих рок-фестивалях. Крім цього, в планах у System of a Down значилися концерти в багатьох країнах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток