Танкісти 58-ї ОМПБр переймають закордонний бойовий досвід

26.11.2020
Танкісти 58-ї ОМПБр переймають закордонний бойовий досвід

На Львівщині тривають міжнародні навчання в межах програми JMTG-U. Разом із американськими військовими спеціалістами зі штату Іллінойс тренуються бійці 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. За перебігом підготовки спостерігав наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

За словами Олексія, бригада цього тижня перейшла до тренувань на рівні взводів та рот. Підрозділи вирушили на тактичні поля та стрільбища. На ділянці полігону поблизу села Вербляни вправлялися танкові підрозділи. Розпочали танкісти бойову підготовку із стрільб вкладним стволом. Під час таких вправ на танкову гармату кріпиться менший ствол - калібром 14,5 міліметра. Для нього використовують типові для великокаліберних кулеметів патрони. А це значна економія, адже штатний снаряд коштує сотні доларів.

Танкові екіпажі відстрілялися на «добре» та «відмінно», адже особовий склад батальйону має великий стаж і вагомий бойовий досвід. Командир бригади полковник Дмитро Кащенко - колишній танкіст. Він був заступником командира 17-ї окремої танкової бригади, а як командир танкового батальйону 93-ї бригади в 2014 році вів важкі бої поблизу ДАПу. Його танки вибили значні сили супротивника з укріплень біля Пісків, зайняли «Республіку міст», знищили чимало російських найманців, танк, міномети та протитанкові гармати. У боях біля Первомайського комбат Кащенко зазнав поранення в обидві ноги. На полігоні відшліфовує майстерність і цьогорічний випускник Національної академії сухопутних військ, а нині командир танкового взводу Назар Штурмак. За словами молодого командира, він має великі очікування від навчань із американськими фахівцями, зокрема програми «Бій у місті».

«Попереду дуже багато завдань. Найбільше мій взвод чекає на відпрацювання дій у населеному пункті. Тема дуже актуальна, бо більшість боїв у сучасних війнах якраз точаться поблизу міст і сіл, вздовж автомобільних доріг», - поділився своїми враженнями Назар.

Як розповів наш спеціальний кореспондент, свою майстерність танковий батальйон бригади продемонструє наприкінці 55-денного курсу. Тоді армійці протистоятимуть в боях із застосуванням лазерних систем МАЙЛЗ підрозділам OPFOR. Це тренування стане для військовослужбовців своєрідним екзаменом із бойової майстерності та сумісності з підрозділами НАТО.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток