Тарас Шевченко: Я не став чекати, коли ворог знищить Україну

12.10.2019
Тарас Шевченко: Я не став чекати, коли ворог знищить Україну

Про те, як Тарас Григорович Шевченко став артилеристом та про свої гарячіші бої на Донбасі у нашому матеріалі. Черговий ефір з 55-ю окремою артилерійською бригадою Запорізька Січ.

 

 

 

 

 

Олена Кравченко: Знаємо, що раніше ви були журналістом. Як і коли ви обрали шлях військового?

Тарас Шевченко: По специфіці своєї діяльності часто зустрічався з різними ситуаціями, але з початком 2014 року, коли багато моїх знайомих та друзів були призвані, я не став чекати коли ворог почне нищити Україну, і пішов до військкомату. Пішов служити у 46-й батальйон спеціального призначення Донбас-Україна, у штурмову роту, бо раніше працював інструктором з бойової підготовки. Сам дуже хотів працювати там, тому що цей підрозділ близький мені по духу. На наступний день був вже на взводному опорному пункті, тож так почалась моя служба.

Олена Кравченко: Які були найгарячіші бої та місця на вашій службі в цей рік?

Тарас Шевченко: На другий день потрапив у Мар’їнку, там постійно було неспокійно. Довелося швидко звикати до життя в зоні бойових дій, це було незвично для мене. Мої близькі знали, що я проходжу службу, але не здогадувались, що це на першій лінії оборони. Я служив у прес-службі батальйону. Здогадались лише тоді, коли побачили моє інтерв'ю по телевізору, але все зрозуміли. 

Олена Кравченко: Як сталось, що ви подались в артилеристи?

Тарас Шевченко: Я потрапив в гаубичну артилерійську батарею в батальйоні Донбас-Україна й освоював навички артилерії, та зрозумів, що без неї дуже важко бійцям в окопах. Людина повинна знати, що якщо їй потрібна допомога, то це буде саме артилерія. З цих міркувань мене перевели в артилерію, і я не жалкую з цього приводу.

Олена Кравченко:  Які ваші обов’язки артилериста?

Тарас Шевченко: Я на посаді командира відділення управління старшого офіцера батареї. Для мене головне, щоб точно була зорієнтована батарея, щоб був налагоджений зв’язок та комунікація у підрозділі батареї. Також мене навчили правильно розраховувати установки для стрільби артилерії. Тепер я точно знаю, що артилерія береже піхоту.

Олена Кравченко: Бути артилеристом – це?

Тарас Шевченко: Якщо людина хоче стати артилеристом, вона ним стане, навіть якщо вона чогось поки що не знає. Людина, яка має бажання, завжди знайде своє місце в підрозділі. А в 55 бригаді вас точно всьому навчать, якщо у вас є бажання. Тому що артилерія, як командний вид спорту.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток