Техніка війни: ТОП агенцій світу з оборонних досліджень

15.03.2021
Техніка війни: ТОП агенцій світу з оборонних досліджень

Агенція DARPA оголосила конкурс на створення військового реактивного ранця для спецпідрозділів Збройних сил США. Ця організація одночасно охоплює сотні подібних проєктів і є найвідомішою у світі. Про неї та деякі інші агенції перспективних розробок провідних армій світу - йшлося у черговому випуску програми "Техніка війни".

 

 

 

Генеральна дирекція із озброєння DGA (Франція)

Генеральна дирекція з озброєння – це агенція в структурі Міністерства оборони Франції, яка забезпечує війська озброєнням і військовою технікою. Ді-Джі-Ей бере участь в управлінні військовою промисловістю, координує і здійснює військово-технічну співпрацю. Організація очолює передові напрями досліджень з інформаційних та ракетних технологій, реактивного руху, гідродинаміки, військово-морського озброєння та інші. Нині діють 15 спільних європейських програм із розроблення систем озброєння - створення бойових вертольотів «Тигр», керованих ракет для комплексів Роланд-Фрол, засобів радіоелектронної боротьби Кобра, перспективних зенітно-ракетних систем Еф-Ес-Ей-Фе, військово-транспортних літаків Ей-400-Ем, зенітних систем Пі-Ей-Ей-Ем-Ес. Ді-Джі-Ей має програми з випробувань та апробації в сферах аеронавтики, ракетних технологій та військового озброєння. Окрім цього, організація бере участь в управлінні вишами та інженерними школами, випускники яких стають офіцерами та співробітниками наукових центрів та високотехнічних підприємств.

Організація оборонної науки і техніки DSTG (Австралія)

Організація оборонної науки і техніки Австралії була створена в 1974 році шляхом об'єднання Австралійської оборонно-наукової служби та наукового відділу Міністерства оборони. Вона є філією тамтешнього оборонного відомства, яка досліджує і розвиває технології для використання в оборонній промисловості. Цей провідний заклад уряду Австралії відповідає за застосування науки і техніки для охорони і захисту країни і її національних інтересів. Організація вивчає новітні технології, надаючи консультації з питань придбання військової техніки, розроблення нових оборонних засобів і розширення наявних систем. З 2013 року агенція зосередила свої дії навколо досліджень наукової стратегії сухопутної, морської, аерокосмічної сфер, a також аналізу спільних операцій, національної безпеки та розвідки. Також організація веде свої дослідження в галузі зброї, бойових систем, кібер- та електронної війни.

Управління з досліджень, розробки зброї та технологічної інфраструктури MAFAT (Ізраїль)

Управління з досліджень, розробки зброї та технологічної інфраструктури підпорядковується Міністерству оборони Ізраїлю та координує всі дослідницькі програми з розвитку безпеки. Мафат створено злиттям підрозділу досліджень та розробок Мінборони та Департаменту зброї сил оборони Ізраїлю. Основна діяльність управління полягає в координації та розвитку наукової та технологічної інфраструктури у галузі безпеки. Ця структура зробила величезний крок у розробці і розвитку систем перехоплення балістичних ракет та безпілотників. Про це свідчать вдалі випробування проєктів «Стріла», «Залізний купол» та «Кела Девіда». На разі Управління тестує новий лазерний пристрій зі знешкодження балістичних ракет та безпілотників. В перспективі ця інновація має доповнити систему протиповітряної оборони «Залізний купол». Окрім координації проєктів з розвитку озброєнь, Мафат має декілька освітніх програм, метою яких є відбір та навчання молодих спеціалістів.

Організація оборонних досліджень та розробок DRDO (Індія)

Організація оборонних досліджень та розробок DRDO - це агентство при Департаменті досліджень Міністерства оборони Індії. Структура сформована в 1958 році шляхом об’єднання Організації оборонних наук та деяких установ технічного розвитку. Нині Ді-Ар-ДІ-Оу має 52 лабораторії, які розробляють оборонні технології з різних напрямів, a саме повітроплавання, озброєння, електроніки, бойової інженерії, ракетних та морських систем. Агенція розпочала свій перший великий проєкт «Індіго» зі створення ракет «земля-повітря» у 60-х роках. Його згорнули, бо не дав бажаного результату. Проте він дав поштовх для розвитку зенітного ракетного комплексу ближнього радіусу дії та міжконтинентальних балістичних ракет (МРК). З 1980-х по 2007 рік DRDO провадив інтегровану програму розвитку керованих ракет з метою розширення спектру ЗРК та МРК, зокрема ракет Агні, Акаши і Наг. Програми, якими керували Ді-Ар-ДІ-Оу досягли успіху, адже мали значні технічні переваги. За час свого існування організація оборонних досліджень розвинула основні системи і технології, удосконаливши галузь авіоніки, БПЛА, стрілецької зброї, артилерійських систем, танків, броньованої техніки та гідроакустичних систем.

Державне управління наукою, технологіями та промисловістю національної оборони SASTIND (Китай)

Державне управління наукою, технологіями та промисловістю національної оборони підпорядковується Міністерству промисловості та інформаційних технологій Китаю. Воно створене для поповнення збройних сил удосконаленою технікою та додатковим персоналом. Саме забезпечення армії матеріальними засобами є головним пріоритетом установи. До основних обов’язків Сестінд входить розробка і вдосконалення ядерної зброї, аерокосмічної техніки, авіації та плавзасобів. Окрім цього, організація напрацьовує керівні принципи та нормативні акти, що пов’язані з наукою, технологіями та промисловістю національної оборони. Держуправління має намір сприяти розквіту всієї країни, стимулюючи оборонну промисловість, отримуючи конкурентні переваги завдяки оригінальним технологіям виробництва. Сестінд останнім часом дуже активно обслуговує потреби збройних сил, національної економіки та військових організацій.

Агенція оборонних дослідницьких проєктів DARPA (США)

Після запуску радянським союзом «Супутника-1» Сполучені штати усвідомили, що розвиток військових технологій активувався. Відтоді зобов’язалися стати ініціатором, a не жертвою стратегічних технологічних сюрпризів. Як наслідок - в 1958 році створено агенцію перспективних дослідницьких проєктів Дарпа. Основна її мета – розроблення і розвиток інвестицій у проривні технології національної безпеки США. Спочатку організація працювала над провідними космічними проєктами, а також із балістичної протиракетної оборони та ядерних випробувань. За час свого існування агенція оборонних досліджень зробила технологічний переворот як у військовому, так і цивільному світі. Здобутками Дарпа можна вважати розробку високоточної зброї, стелс-технологій, засобів автоматичного розпізнавання цілей, космічного зондування. Неабиякий внесок агенція Дарпа зробила в розвиток сучасного цивільного світу, сприяючи створенню мережі Інтернет, систем автоматичного розпізнавання голосу, мови та глобального позиціювання GPS. Дарпа має шість технічних бюро, які керують науково-дослідним центром агентства, та два додаткові бюро підтримки, які керують спеціальними проєктами.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток