Тепер ти в Армії: як зробити буржуйку

Тепер ти в Армії: як зробити буржуйку

“Тепер ти в Армії” - передача для воїнів, що прагнуть знати більше. Автор -  Данило Іщенко.

Привіт, комради! На вулиці мряка та дощ з мокрим снігом. За прогнозами синоптиків, ця зима, як і попередня, може побити температурні рекорди. Сьогодні, ми поговоримо про не від’ємний елемент виживання підрозділу в полі, під час морозів. А саме про таку річ як “буржуйка”. Які вони бувають? Як правильно ними користуватися? Та чи потрібні вони у сучасних арміях двадцять першого століття?

Отже, згідно зі словником Ожегова, Буржуйка це металева піч для обігріву приміщень та приготування їжі, популярна в першій половині XX-го століття. Отримала поширення в часи економічної скрути, зникла після поширення центрального опалення і газових печей. Тут ВЖЕ слід не погодитись з іменитим лінгвістом. Адже чимало людей різних професій, періодично використовує цей прилад і тепер. Серед них полярники, дослідники північних широт під час зимівлі, мешканці будівель без центрального опалення, та звісно ми. Армійці. На початковому етапі війни на сході України буржуйки, виготовлені, переважно, зі старих газових балонів, постачались волонтерами в частини, що перебували в польових умовах. 

Однак, крім більш-менш стаціонарних буржуйок є і портативні пічки, що може переносити одна людина. Такі, як правило, допомагають не замерзнути під час тривалих виїздів.

За словами майстрів у польових умовах вона не замінна. За допомогою сухого спирту, щепи, гілля, чи навіть сміття, на такій пічці за п’ять хвилин можна розігріти їжу, чи закип’ятити воду.

Все нове, це добре забуте старе, а тому не чесно буде не згадати, що ми не перші, хто використовував такі хитрощі. Подібні печі, переважно кустарного виготовлення, широко застосовувалися в роки Другої світової війни як в квартирах і установах після відключення центрального опалення, так і в похідних умовах — в бліндажах, землянках, вагонах-теплушках. Тож наші діди та прадіди, так само як і ми, не цуралися буржуйок коли проганяли за поріг знахабнілого окупанта.

Ви прослухали програму “Тепер ти в Армії” із Данилом Іщенком.

І на завершення військова мудрість. Краще сім разів спітніти, ніж один раз вкритися інеєм. 

Хай Вам щастить ! Бережіть себе та Україну!  

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm