Тепер ти в Армії: кевларовий шолом

Тепер ти в Армії: кевларовий шолом

“Тепер ти в Армії” - передача для воїнів, що прагнуть знати більше. Автор -  Данило Іщенко.

Найголовніша частина тіла у солдата не НОГИ, як жартують деякі бувалі прапорщики. І навіть не те, про що ви подумали, мої дотепники. Йдеться про голову. А саме про те, що повинно надійно її захищати. Шолом захисний або каска, як її називають у народі. Отже, поїхали.

Згідно зі словником, Шолом це засіб індивідуального захисту, захисний елемент спорядження військових, а також засіб захисту голови деяких категорій людей, що працюють у небезпечних умовах. Незважаючи на усю різноманітність форм, шоломи завжди захищали верхню частину черепа, як правило також потилицю та голову з боків до рівня вух, незрівнянно рідше обличчя та шию. Практично завжди шоломи були з жорсткими конструкціями, оскільки захист голови від струсу мозку, вимагає саме абсолютно жорсткого захисту. Для зручності носіння та для покращення захисних властивостей, як правило, шоломи мають систему амортизації удару — своєрідну підвіску. В нашій рідній, українській, армії до початку конфлікту здебільшого був поширений радянський сталевий шолом СШ-68. Майже ніяк не змінений з часів другої світової, цей раритет і досі можна побачити на складах. Його захисні властивості не один раз були описані волонтерами та вітчизняними ЗМІ. Тому не будемо акцентувати увагу на такому старому та не потрібному смітті. Сьогодні він вже, на щастя, не видається.

Поговоримо про більш актуальний для нас кевларовий шолом. Спробуємо розглянути детальніше штатний шолом, що нині видається армійцям а саме ТЕМП 3000 М1 клас А1 з натівський кевларом Шуберт та іншими зразками що так само поширені у війську завдяки допомозі західних країн.

Рекомендуємо використовувати спеціальній чохол з тканини захисного кольору. Періодично змінювати його та слідкувати аби він був цілий. Це збереже ваш шолом від подряпин та надасть йому нормальних захисних властивостей.

І на завершення військова мудрість. В армії все одноманітно: пофарбовано, підстрижено та засипано піском.

Хай Вам щастить! Бережіть себе та Україну!

 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm