Тепер ти в Армії: Орієнтування на місцевості

19.08.2017
Тепер ти в Армії: Орієнтування на місцевості

У вас не яскрава зовнішність? Вас часто не помічають? Не біда! З вас вийде чудовий снайпер!

  

  Якщо ви не фанат блукати годинами на самоті (тим більше на Донбасі, де навіть у доволі безпечній, на перший погляд, лісосмузі на вас може чекати вибуховий сюрприз), то сьогоднішній випуск саме для вас. Мова йтиме про орієнтування на місцевості. Спробуємо розповісти вам про основні правила орієнтування та дізнаємось, що треба робити, якщо ви все-таки заблукали.

  

За словником, орієнтува́ння на місцевості - це визначення свого місця розташування відносно сторін горизонту за допомогою компаса, карти або аерознімка. Приблизно орієнтування можна визначити за природними і штучними об'єктами), наприклад, розташуванням сонця, місяця, зірок, а також за допомогою радіо-, світлових і звукових сигналів. Зорієнтуватися на місцевості можливо, якщо враховувати деякі природні явища.

  

Орієнтування за сонцем. Доволі легко і надійно. Хоча й дуже приблизне. Сонце сходить у східній частині небосхилу, заходить – у західній і вдень йде до заходу через південну частину небосхилу. Для орієнтування направляють годинну стрілку на сонце. У першій половині дня південь буде праворуч від сонця, а пообіді навпаки – ліворуч.

  

Орієнтування по зірках. У північній півкулі орієнтуються по полярній зірці, що вказує на північ, а в південній – по сузір»ї «південний хрест».

  

Як ми вже згадували, міни та розтяжки можуть чатувати на вас на будь якому кроці. Тому пам’ятайте, що рухатися крізь лісосмуги варто з підвищеною обережністю, при можливості взагалі намагатися туди не лізти. Те саме стосується і узбіч доріг. Адже не рідко мінують і їх.

  

До речі, навики з виживання, що отримали наші воїни у конфлікті на сході, дуже сильно зацікавили наших західних партнерів. І навіть таких майстрів бою, як американська морська піхота.   Наші військові топогеодезисти змогли зробити фактично неможливе. Ще на початку конфлікту армійське керівництво зіштовхнулося з проблемою майже повної відсутності сучасних військових карт східного регіону. Аби виправити цю прогалину, у зону АТО було терміново відправлено команду військових картографів. Р

  

А на завершення військова мудрість. Навіть якщо вас з’їли - у вас завжди є принаймні два виходи.

  

Хай вам щастить! Бережіть себе та Україну!   

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток