Тепер ти в Армії: універсальні принципи бою

23.10.2017
Тепер ти в Армії: універсальні принципи бою

Програму підготував Данило Іщенко.

Не зважаючи на те, що у нас діє так зване перемир’я та режим припинення вогню, судячи зі зведень речників АТО, ворогу на це глибоко байдуже. Обстріли хоч і зменшились, але продовжують бути не менш руйнівними. І хоча, ми перебуваємо у положенні яке сміливо можна назвати активною обороною, рано чи пізно все зміниться і ми знову будемо наступати. До цього, безперечно, треба бути готовим. Наступ та бій – тема нашої сьогоднішньої розмови.

Отже, які існують універсальні принципи бою? Розповісти про це мені сьогодні допоможуть командир артилерійського дивізіону 2 С3 із позивним Батя та щойно перевиданий методичний посібник “Пам’ятка в бою” створений за сприяння спілки ветеранів спец. підрозділів.

Будь – який справжній бій – це в тій або іншій формі засадні дії. Будьте тими, хто влаштовує засідки, а не тими хто в них потрапляє. Напасти першим – це перевага. Нападайте першим. Якщо ви не можете напасти першим – дійте швидко і на випередження. Бийте ухиляючись. Вчіться маневрувати. Рухливість і швидкість важливіше влучності. Це багаторазово довів вже згадуваний нами, Батя. Кремлівські посіпаки з ДНР прозвали його Кривавим Кошмаром через несподівані артилерійські нальоти. При цьому, досвідчений артилерист постійно змінював свої позиції. На рівні зі своїми бійцями тягав важкі колоди та обладнував фортифікаційні споруди.

Чесність у бою – для дурнів. Не забувай, що обманювати ворога просто необхідно. Облаштування хибних (не справжніх) позицій – один з таких прийомів.

Зупинився – відразу закапуйся. Палатку для відпочинку бійців слід ставити тільки в капонірі. Глибина капоніру - на висоту росту солдатів. У ворога є тепловізори, тому навіть вночі у незахищеному місці вас побачать і знищать. Пам’ятайте про це і приділяйте увагу такій важливій деталі як маскування.

Просування без розвідки – смерть. Аеророзвідка та дані агентів на ТІЙ стороні просто не замінні при плануванні наступальних операцій. Але… Все ж ми не радимо Вам повністю довіряти місцевим. Брати харчі і воду необхідно з обережністю, у перевірених людей та джерел води. І на останок… завжди будьте готові замінити командира. Адже підрозділ без командира – перетворюється на групу мішеней. Будь – яке рішення яке ви прийняте своєчасно (!) однозначно буде вірним.

А на завершення військова мудрість. Якщо військовий говорить "Не брав", значить не віддасть

Хай Вам щастить! Бережіть себе та Україну!

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток