Зараз в ефірі:

Тепер ти в армії: Як пережити спеку?

30.07.2017
Тепер ти в армії: Як пережити спеку?

Погода продовжує ретельно перевіряти на міць наших воїнів на сході. Як можна оптимально пережити спекотну погоду в польових умовах?

Для початку питання: що, окрім загального дискомфорту, може спричинити висока температура повітря?
У першу чергу, зневоднення. Трапляється це тому, що людина інтенсивно втрачає рідину через піт. У цьому є і плюси, адже таким чином організм позбувається шлаків та очищується. Крім того, піт здатний на деякий час охолодити людину. 
До речі, ще його може спричинити великий стрес. Але не слід забувати, що солі від випарувань поту потрібно регулярно змивати. У іншому випадку можуть бути проблеми із запаленням шкіри. 
Допоможе літній душ, якщо ви у таборі, або вологі серветки, якщо ви позбавлені такої можливості. 
Інший важливий аспект — питна вода. Пити необхідно багато. У цьому допоможуть фляги з водою та, так звані “кемел баки”.
Звернемося за порадою до фахівців. Наш співрозмовник Костянтин Сірик ветеран спецпідрозділу “Альфа”. Під час служби багаторазово виконував завдання у спекотних країнах, зокрема на Африканському континенті та в пустелях Іраку.

“Можна було смажити та варити яйця. У такій ситуації людина без взуття не може стояти на піску”, — зауважив Костянтин Сірик.

За високих температур важлива робота в команді. Якщо вашому товаришу стане погано, ви зможете допомогти. Передусім людину, яка зазнала теплового удару, потрібно перенести у тінь, розповідає Костянтин Сірик:

“При високих температурах на виконанні завдання має бути не один екіпаж, а мінімум три. Піти самому за високої температури рівносильно смерті”, — розповів Костянтин Сірик.

Камуфляж має бути просторий, бажано з натуральних тканин. До речі, саме тому серед армійців часто використовують англійський камуфляж, розроблений спеціально для пустелі. Обов’язковим є головний убір. Ігнорування цих простих правил може коштувати життя. Підтверджують це і медичні спеціалісти:

“Якщо людина отримала тепловий удар та ще й у стані фізичного перенавантаження, це завжди трагічно закінчується”.

Бліндажі та окопи рятують не тільки від мін та снарядів, а стануть в нагоді і під час посухи. У будь-якому разі діяти потрібно однією групою та не відлучатися від команди.

І на останок народна військова мудрість: краще сім разів покритися потом, ніж один раз інієм.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток