Зараз в ефірі:

Тепер ти в Армії: що таке "дідівщина"?

25.09.2017
Тепер ти в Армії: що таке "дідівщина"?

Авторська програма Дмитра Іщенка “Тепер ти в Армії”. Програма про не прості речі простими словами.

Добрий день, воїни! Сьогодні ми поговоримо про не зовсім зручні для більшості військових речі. А саме, “не статутні відносини”. В народі “дідівщина”. Як виникло це ганебне явище? Чи існує зараз? Що робити коли зіштовхнувся з фактом не статутних відносин?

Почнемо з історії.

Перший випадок, пов'язаний з нестатутними стосунками в Червоній Армії, був зафіксований 1919 року. Троє бувалих воїнів РККА 1-го полку 30-ої дивізії забили до смерті свого товариша по службі —через те, що молодий боєць відмовився за «дідів» виконати їх роботу. За законами військового часу винні в смерті солдата були розстріляні.

За однією з версій, поява дідівщини в армії була обумовлена скороченням терміну служби з трьох років до двох. За часом це збіглося з першою хвилею дефіциту призовників. Було встановлено, що п'ятимільйонна Радянська армія може недобрати за чисельністю цілу третину — позначилися демографічні наслідки Другої Світової війни. Питання обговорили на засіданні Політбюро, і рішення було знайдене. В армію стали призивати людей з карним минулим, що раніше було абсолютно виключено. Як результат - внутрішнє життя армії змінюється в гіршу сторону. Разом з карним елементом в казарми приходять карні порядки, в солдатську мову проникає злодійський жаргон. Яскравий приклад, до речі, показано в фільмі ДМБ.

З початком незалежності, Україні разом з чималим арсеналом радянської зброї дісталися і проблеми старої системи. Чимало військовослужбовців старого, радянського, ґатунку не вміло або взагалі не хотіло міняти систему. На щастя такими були далеко не всі. Особисто я зустрічав декількох офіцерів, що змогли професійно виконати свої обов’язки і побудувати атмосферу справжнього бойового братерства у своїх колективах. Це особливо стало в нагоді під час перших місяців неоголошеної війни на сході. Коли сотні людей потрапили до війська.

Однак, що робити коли командир зловживає своєю владою? Наприклад, примушує підлеглих до протиправних дій з корупційною складовою. Тут вже потрібно звертатися до вищого керівництва. Рапорти, офіційні листи та доповідні записки не зможуть залишитись без відповіді. І на таких не чистих на руку офіцерів чекає суд. У будь якому випадку не мовчіть (!) і ви бов’язково будете почуті.

Ви слухали програму Тепер ти в АРМІЇ на АРМІЯ ФМ. З нами ви будете знати більше. За мікрофоном Данило Іщенко.

І на завершення військова мудрість. “Болить горло? Вчіть статут – хворіти буде ніколи ”.

Хай Вам щастить!

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток