Зараз в ефірі:

Тепер ти в Армії: стройовий крок

20.10.2017
Тепер ти в Армії: стройовий крок

Атворська програма Данила Іщенка, слухайте з понеділка по п'ятницю о 21.30


Часто в інформаційних ефірах різних ЗМІ ми чуємо термін “стройовий крок”. Бачимо відео (чи в живу) крокування військових під акомпанемент оркестру чи без нього. В парадних одностроях чи польовій формі. Тож давайте розберемося – що це таке? Як виникло? Та з рештою Для чого офіцери та солдати витрачаюсь стільки часу для на заняття по стройовій підготовці?
Ще за часів стародавнього Риму виникла необхідність організованого руху військових підрозділів. Причина була доволі проста. Солдати билися не по одинці (як їх противники варвари), а здебільшого організованою групою. Фалангою, когортою, центурією. Щільний стрій було важче розбити і в бою вони показували себе дуже ефективно. Такий стан справ протримався дуже довго. Фактично до винайдення далекобійних гвинтівок та рушниць. Однак і після того роль стройового кроку та занять зі стройової підготовки не зійшла в глибину віків. Адже крім суто бойової цілі існувала ще одна. Психологічна. Так зване відчуття ліктя. Коли підрозділ вчиться діяти як один живий організм. Це найперше чому навчають курсантів військових ВИШів – майбутніх офіцерів. Навіть якщо в них і не бойові спеціальності. Наприклад військові економісти.

Отже, яким буває крок. Згідно статутів Збройних Сил України. Крок буває стройовий і похідний. Стройовий крок застосовують: для проходження підрозділів урочистим маршем; для військового привітання в русі; при підході військовослужбовця до начальника та відході від нього, виході зі строю і поверненні на місце.


Рух стройовим кроком починають за командою «Стройовим кроком — РУШ!». За попередньою командою корпус треба подати трохи вперед, перенести вагу тіла на праву ногу, зберігаючи стійкість. За виконавчою командою — почати рух із -лівої ноги повним кроком, при цьому ногу підняти вперед носком на висоту 15—20 см від землі, потім поставити твердо на всю ступню і підняти другу ногу. Руки рухаються, починаючи від плеча, біля тіла: вперед — згинаючи руки в ліктях так, щоб кисті піднімалися вище пряжки пояса на ширину долоні й на відстань, долоні від тіла, а лікоть тримати на рівні кисті руки; назад — до упору в плечовому суглобі, пальці рук напівзігнуті. Під час руху голову та корпус слід тримати прямо, дивитися вперед.
Українська армія, як і більшість країн пост радянського простору використовують так званий “пруський крок”. Те, що ви можете спостерігати під час парадів та інших урочистостей в яких беруть участь військові. Однак це не єдиний вид кроку що є. Американці, британці та більшість їх союзників по НАТО використовують свій вид кроку.

Відточення майстерності військового кроку доволі клопіткий процес. Вимагає терпіння та сил. Однак деякі армії світу підійшли до цього завдання креативно. Наприклад китайці. По ютубу гуляє багато відео з не стандартним для нашої людини підходом до військової виправки. Для того щоб взяти за звичку тримати рівно спину під час шикування, воїни піднебесної вдаються до хитрощів. Наприклад прикріпляють голку до коміра сорочки. Так вже не опустиш голову нижче. Бо вколить боляче. Результат дійсно вражає. Паради Народно-визвольної армії Китаю виглядають зразком дисциплінованості та злагодження.


І на завершення військова мудрість. У людині все повинно бути прекрасним. І взуття, і форма, і погони.
 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток