Зараз в ефірі:

Ти не лише для себе здобуваєш освіту, а й стаєш захисником України, — начальник навчального відділу ВІТІ Віталій Ошурко

01.02.2021
Ти не лише для себе здобуваєш освіту, а й стаєш захисником України, — начальник навчального відділу ВІТІ Віталій Ошурко

Яку підготовку та морально-психологічні якості потрібно мати майбутнім курсантам та як відбувається навчальний процес в умовах пандемії у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації, розповів під час виїзного ефіру Армія FM начальник навчальної частини факультету телекомунікаційних систем Віталій Ошурко.

 

 

 

Ірина Зінчук: Про ВІТІ знають як про один із військових вишів, розкажіть, в чому ваша унікальність?

Віталій Ошурко: Наш заклад єдиний на території України готує військових зв’язківців, і не лише для військ зв’язку, а й загалом для Збройних Сил України. Також здійснює підготовку на замовлення інших силових структур: Держприкордонслужби, Державного космічного агентства, СБУ, Міністерства надзвичайних ситуацій і так далі.

Ірина Зінчук: За якими спеціальностями навчаються курсанти?

Віталій Ошурко: Навчання здійснюється за трьома напрямами: інформаційні технології, електроніка та телекомунікації, а також військові науки. Спеціальності ж такі: телекомунікації та радіотехніка, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, озброєння та військова техніка та військове управління відповідно до родів військ.

Ірина Зінчук: Спеціальності досить складні, а чи не бракує охочих опановувати такі важкі дисципліни?

Віталій Ошурко: Зважаючи на специфіку, абітурієнти повинні мати поглибленні знання із точних дисциплін, таких як математика. Та попри це, останні роки охочих вступати у наш виш чимало. Наприклад, торік та позаторік на деякі спеціальності було до п’яти претендентів на одне місце.

Ірина Зінчук: Вже стартувала вступна кампанія 2021. В чому її особливість, можливо, пандемія внесла якісь корективи?

Віталій Ошурко: Зважаючи на пандемію, торік ми почали проводити онлайн дні відкритих дверей із кожної спеціальності. Це дозволяє широкому загалу ознайомитись із діяльністю нашого інституту. Також ми пропонуємо вступникам написати мотиваційний лист: обґрунтування, чому саме він має стати курсантом нашого навчального закладу і навчатись за обраною спеціальністю. Уже ми отримали до десяти таких листів із початку цього року. Це даватиме абітурієнту додаткові бали при формуванні загального рейтингу під час вступу.

Ірина Зінчук: Я чула, що такі мотиваційні листи практикують в країнах-членах НАТО.

Віталій Ошурко: Наша країна прагне стати повноцінним членом НАТО. І в нашому навчальному закладі, зокрема, багато напрацьовок Альянсу впроваджено при підготовці курсантів.

Ірина Зінчук: Як впливають зміни, що відбуваються у Збройних Силах України, на навчальний процес у ВІТІ?

Віталій Ошурко: Зміни у нас відбуваються дуже динамічно. Терміни досить стислі, тож роботи багато. Загалом Збройні Сили України переходять на J структуру країн НАТО, а для інституту це поглиблене вивчення іноземної мови, адже в нас зараз багато проводиться конференцій, онлайн-курсів із представниками Альянсу. Англійська мова для всіх спеціальностей і за всіма напрямами викладається однаково.

Ірина Зінчук: На які предмети ЗНО треба звернути увагу учням, які хочуть вступати до вашого навчального закладу?

Віталій Ошурко: Для вступу абітурієнту треба буде надати три свідоцтва щодо проходження ЗНО. Обов’язкові предмети українська мова, математика (мінімальний бал для фаху «кібербезпека» 130, для комп’ютерних наук 120, для решти спеціальностей 100). Третій предмет на вибір історія України, іноземна мова та фізика. Також додались географія, біологія та хімія. Якщо ж вступник надасть приймальній комісії більше одного сертифікату серед вибіркових предметів, то при обрахунку братиметься найвищий бал із наявних результатів.

Віталій Ошурко: Які якості повинна мати людина, щоб якісно опанувати спеціальність у вашому виші і надалі в ній бути успішною?

Віталій Ошурко: Найперше повинно бути бажання. Ще дуже важлива мотивація, бо в нас, як у військового закладу, є своя специфіка. У нашому виші суворий розпорядок дня. Але якщо людина обрала такий напрям в житті, то вона ці труднощі долає легко. Також важливий фактор наполегливість у навчанні.

Ірина Зінчук: Як щодо бойового вишколу?

Віталій Ошурко: Ми технічний виш, тому маємо свою специфіку бойового вишколу. Є в нас такі предмети, як бойове виживання воїна. А щодо практичної підготовки, то курсанти усіх курсів проходять практику у військах починаючи від командира відділення/взводу і на випускних курсах на тих посадах, де вони служитимуть в офіцерських званнях.

Ірина Зінчук: З 1929-го до ВІТІ на навчання стали брати жінок. Я навіть не думала, що в ті роки дівчата йшли навчатися у військові виші. Чи багато курсанток нині навчаються у вашому виші?

Віталій Ошурко: У нас наплив дівчат, які хочуть стати курсантками і надалі проходити службу. Зараз ніяких обмежень для дівчат при вступі немає. Останні роки із загальної кількості абітурієнтів до 20% це дівчата. Якщо раніше дівчата здебільшого обирали кібербезпеку, то зараз це телекомунікація та радіотехніка, а також військове управління.

Ірина Зінчук: Як вплинув коронавірус на навчальний процес у вашому виші?

Віталій Ошурко: Деякі труднощі були, але ми змогли організувати навчальний процес на відповідному рівні. З курсантами дистанційне навчання не проводили, бо вони в нас військовозобов’язані, тож проходили навчання на місці. Ми розподілили навчальні групи на менші. І викладачі, подаючи матеріал наживо одній групі, іншим транслювали його онлайн. Паралельно відбувалися онлайн-конференції.

Ірина Зінчук: Що б ви побажали людям, які планують вступати до вашого вишу?

Віталій Ошурко: Потрібно розуміти, що ти не лише для себе здобуваєш освіту, а й в майбутньому стаєш захисником України. Якщо є таке бажання і ти патріот своєї країни, то ми завжди раді надати якісну освіту.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток