Зараз в ефірі:

Топ 10 книг про АТО

05.11.2017
Топ 10 книг про АТО

Редакція «Армія ФМ» зібрала підбірку книг, події яких безпосередньо пов’язані з війною на сході. Всі книги варті уваги, написані журналістами, письменниками, волонтерами та учасниками подій.

Художні книги

 

Євген Положій « Іловайськ»

 «Іловайськ» не є документальною книгою, це художній роман, що ґрунтується на реальних фактах. У ньому органічно співіснують як справжні, так і вигадані персонажі, які мають реальних прототипів. Текст є спробою реалістично та без прикрас описати події, що відбулися в Іловайську в серпні-вересні 2014.

Збираючи матеріал для книги, автор вивчав різні джерела та шукав людей, що вижили в «Іловайському котлі». Йому вдалося поспілкуватися з десятками осіб, серед яких були бійці підрозділів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 17-ої танкової, 51-ї, 92-ї та 93-ї бригад, 39-го, 40-го та 42-го територіальних батальйонів, Сумського прикордонного загону. Розповіді та досвід частини респондентів були узагальнені і лягли в основу роману.

Роман, публікація якого приурочена до річниці трагедії відомої під назвою «Іловайський котел», орієнтований як на учасників подій так і на читача, який би хотів про них докладніше дізнатися, а також вшановує пам’ять всіх, хто загинув, захищаючи нашу землю.

 

Руслан Горовий «Тисяча і одна ніч війни», «Казки на ніч»

Діалоги та побутові ситуації, написані максимально простою і наближеною до розмовної мовою, що ведуться на фронті або поруч. Трагізм і комізм ситуацій пропорційно поєднані у цих книгах, як і в інших творах Горового.

 

Максим Бутченко, «Художник війни»

У центрі твору − два брати з шахтарського містечка на Донбасі. Антон – художник-невдаха, який заробляє на життя в шахті, з початком війни вступає в «ополчение» Новоросії. Сергій − повна протилежність братові, живе за кордоном, матеріально забезпечений і підтримує Україну.

Написаний російською мовою роман «Художник війни» − перша книга українського журналіста Максима Бутченка. Родом з-під Луганська, з 12-річним стажем в якості шахтаря, він як ніхто зі своїх колег розуміє цей складний регіон. У романі розповідається про військові будні простих жителів «республік». У автора є своє бачення причин, що спонукали їх стати прихильниками «русского мира», і він намагається донести його до читача.

 

Сергій Жадан «Інтернат»

Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім.

Роман вийде в люди у вересні 2017 року. Крім чисто хронологічного відтворення подій у романі присутня і інша тема – цивільної людини, яка знаходиться у зоні військових дій. «Це місце кожного з нас в умовах конфлікту»  - каже автор.

В романі, як і в житті, Жадан відзначає, що місцеві жителі Донбасу в більшості позбавлені голосу, і виступають як пасивні свідки подій.

 

Нон-фікшн

 

Дмитро Якорнов «То АТО»

 «То АТО» – це весела книга про війну. Тут життя у казармі показано, як є – з кропіткою роботою, безглуздими завданнями, командирами напідпитку,  тренуваннями, нецензурними жартами, взаємною підтримкою та сподіваннями на краще.

До Євромайдану та війни на сході України автор працював у рекламі й не мав планів ставати письменником. Коли він добровольцем вступив до армії, вирішив вести фейсбук-щоденник для родини та друзів. Із серйозних, його записи потроху ставали іронічними і смішними. Усі персонажі – це реальні люди, з якими служив автор. Щоправда, від імен друзів Якорнов залишив лише перші літери. Каже, що лише у такий спосіб він може розказати все саме так, як було.

 

Серж Марко «Хроніка гібридної війни»

Книга є першою спробою дати цілісну, об'єктивну картину військових дій на Сході України в 2014–2015 роках. Це опис реальних подій, реконструкція, де автор гранично чесно описує найважливіші епізоди цієї ще незавершеної війни. В основі «Хроніки» — сотні документів та свідчень учасників (понад 500 документів та 130 інтерв’ю). Під час роботи було максимально враховано відгуки, уточнення, зауваження бійців і командирів ЗСУ, Нацгвардії, добровольчих батальйонів та волонтерів.

Важливе джерело для уточнення дат боїв, місць дислокації військ. Також автор  подає розшифровку основних абревіатур, що використовуються журналістами, політологами, військовими, та присутні у цій книзі.

 

Ірина Штогрін (укладач)  "АД 242: Історія мужності братерства та самопожертви"

Розповіді захисників Аеропорту «Донецьк», зібрані авторським колективом журналістів «Радіо Свобода» стали основою нової книги «Аеропорт Донецьк 242. Історія мужності, братерства та самопожертви». Ці правдиві, безкомпромісні іноді, навіть шокуючі, історії, розказані із перших вуст учасниками цих драматичних подій, проливають світло на розуміння причин, мотивів та наслідків цього кривавого епізоду у неоголошеній війні.

Особливістю цієї масштабної книги про оборону Донецького летовища є ще й доповнення унікальними аудіо- та відеоматеріали, котрі можна послухати та переглянути, скориставшись QR- кодом. Гостроту і драматизм з подій точно та неупереджено передають кольорові світлини фотокореспондента The Los Angeles Тimes Сергія Лойка.

 

Євген Магда «Гібридна війна: вижити і перемогти»

Гібридна війна – явище нове для міжнародних відносин. Росія використовувала цей механізм для підкорення України своїм інтересам в умовах формального збереження суверенітету нашою країною.

Євген Магда у своїй книзі «Гібридна війна: вижити і перемогти» називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Автор аналізує причини ослаблення України, зазначає головні прояви агресії і пропонує рецепт перемоги в протистоянні з найбільшою державою світу.

 

Збірка «14 друзів хунти»

Збірник розповідей чотирнадцяти авторів, серед яких атовці, волонтери, журналісти, блогери.

У збірник входять такі твори:

1. «Страна удивительных людей», Віктор Трегубов

2. «11 новел про війну», Борис Гуменюк

3. Неопубліковані вірші, Максим Музика

4. «Огненные феврали», Оксана Чорна

5. «Поколение смелых», Сергій Сергійович

6. «101-а кінська сила», Юрій Руденко

7. «Война войной, а обед по расписанию»,  Дмитро Якорнов

8. «АТО в Средиземье», Мартін Брест

9. «Волонтеры», Серж Марко

10. «Игнатьич», Ярослав Матюшин

11. «#Вкусные заметки Суетовой», Олена Суєтова

 12. «Сестра», Павло Белянський

13. «Юмор, сарказм, неподражаемый стиль от уважаемого народом блогера», Андрій Альохін

14. «Абрикоси Донбасу та інші історії», Олена Степова.

 

Поезія

 

Любовь Якимчук,  «Абрикоси Донбасу» 

Книга «Абрикоси Донбасу» мешканки Луганщини поетеси Любові Якимчук відкривається однойменною поемою, написаною в 2012 році − твором про сім'ю письменниці, про шахтарів і робітниць вуглепереробних фабрик. Якимчук також включила сюди вірші 2009 року, присвячені вигаданій війні. Основу книги склав останній цикл поетеси − «Розпад», у якому вона в поетичній формі розповідає про АТО, про сьогоднішню ситуацію в країні і на малій батьківщині. Вірші Якимчук часто відрізняються бароковою витіюватістю і складною ритмічною організацією.

…на східному фронті без змін

скільки можна без змін?

метал перед смертю стає гарячим

а люди від нього холодними…

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток