Зараз в ефірі:

Топ 10 українських фільмів за 2021 рік

01.01.2022
Топ 10 українських фільмів за 2021 рік

Анастасія Сіроговська підготувала добірку цікавих та найбільш очікуваних фільмів за цей рік. Впевнені, про деякі з них ви навіть не чули. Тож про яскраві кінострічки, варті вашої уваги, читайте на Армія FM.

 

 

 

 

 

10 сходинку посідає «Вусатий фанк»

Це документальна кінострічка режисера Олександра Ковша. Документалка про один з найяскравіших періодів української популярної музики.

Громадянам СРСР немає потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd — так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 60-х: за вказівкою політбюро в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм: замість лояльних партії музикантів влада отримала сучасну та самобутню музичну сцену. Ці виконавці не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва — Вусатий Фанк! Мова йде про маловідомі нам з вами колективи "Смерічка", "Світязь", "Арніка", "Кобза", "Візерунки шляхів", "Березень", "Дзвони", "Водограй" та багато інших.

На 9 сходинці фільм «Бабин яр. Контекст»

Знову документальне кіно українського виробника, але створене в кооперації із Нідерландами. Режисер, який висвітлив такі важливі для нас події — це Сергій Лозниця. Кінострічка приурочена до 80-ї річниці трагедії в Бабиному Яру. Фільм став лауреатом спеціальної премії Каннського кінофестивалю 2021 року.

29-30 вересня 41-го розстріляли на північному заході Києва в ущелині Бабин Яр 33 тис. 771 єврея. Режисер відтворює історичний контекст цієї трагедії. Він спирається на архівні кадри, які задокументували німецьку окупацію України та наступне десятиліття. Найбільше вражає правдоподібність кадрів. Тож занурення у ті події вам гарантовано під час перегляду.

А 8-му сходинку займає драма відомої в Україні сценаристки, драматургині, режисерки Наталії Ворожбит — «Погані дороги».

Відповідно вона і є автором та режисером цієї кінороботи. Фільм – це мозаїка, яку склали з 5 розбитих доріг — про кохання, ненависть, довіру, зраду. Всі історії реальні. Всі події розгортаються на Донбасі. Серед головних героїв — звичайні мешканці та українські військовослужбовці. Їхнє життя минає по обидва боки лінії розмежування. Історії про порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних. І варто додати, що є книга, яку ми теж рекомендуємо прочитати.

На 7 місці — «Королі репу»

Мабуть, мало хто чув про цей фільм, але все ж він вартий вашого часу. Це така собі музична драма режисера Мирослава Латика.

Головний герой — хлопець із села, чиє прізвисько Казан. Йому 17 років, він випускник і мріє стати знаменитим репером. Так він підкорить серце своєї дівчини Свєти. Він готовий ризикнути, адже на кону його великі мрії, проте життєві обставини скеровують події в інший бік. Надзвичайно цікавий формат для українського кінематографа.

6 місце — за кінострічкою «ЦЕНЗОРКА»

Це документальна драма виробництва України, Словаччини та Чехії. Режисером кінострічки є Петер Керекеш. За сюжетом, молоду жінку Любу засудили до 6 років ув'язнення за вбивство чоловіка, який її зрадив. Вона відбуває покарання в одеській тюрмі після того, як народила сина Колю. У в'язниці головна героїня зустрічає 40-річну Ірину, яка працює охоронцем у цій тюрмі. Люба бачить у цій ситуації можливість для себе, адже не хоче, щоб її син опинився у сиротинці, куди поселяють всіх дітей ув'язнених після того, як їм виповниться три роки. І фінал вас точно здивує.

Топ 5 кращих фільмів відкриває фільм «Інший Франко»

Це історична та біографічна історія, над якою працювали аж два режисери — це Ігор Висневський та Віталій Малахов. Забігаючи наперед: стрічка варта вашого перегляду вже через те, які актори там грають.

Історія розгортається довкола життя Франка. Проте не того, чиї портрети зараз висять у кожній школі. Розповідь йде про Петра — одного із засновників організації "Пласт", льотчика, засновника авіації в Галицькій армії, депутата Верховної Ради УРСР. Він був репресований – радянська влада скерувала його у Сибір. Дорогою туди він загинув за загадкових обставин. Пишаємось, що кінематограф через гарну картинку знайомить нас із цікавими постатями України.

На 4 сходинці фільм «Носоріг»

Автором стрічки є відомий кінорежисер Олег Сенцов. Зйомки відбувалися в Україні, Польщі та Німеччині.

Україна, 1990-ті роки. Головний герой — Носоріг. Це його прізвисько. Він бандит, який втрапляє у лещата тогочасного українського кримінального світу та починає свій кривавий шлях, що приводить його зовсім не туди, куди він очікував. Абсолютно нова для українського кінематографа картинка, яка точно прикує ваш погляд до екрана.

Топ 3 відкриває драма «Стоп-Земля»

Режисерка - Катерина Горностай. Головна героїня — школярка Маша. Інтровертна дівчина вчиться у випускному класі. Разом із друзями Яною та Сєнею вони проживають кожен свій день, сповнений переживань, боротьби та буденних викликів. Щоранку – вихід із зони комфорту. Незабаром екзамени, а ще Маша закохується. Рівень напруги — максимальний. Проте варто наважуватися та робити кроки назустріч, щоб дізнатися, чи почуття взаємні. Багато з нас проходили подібне. Подивіться, і може, впізнаєте себе.

На почесному 2-му місці кінострічка «Із зав'язаними очима»

Драма режисера Тараса Дроня нещодавно вийшла в онлайн-доступі. Денис і Юля — пара, а ще вони спортсмени. Він поїхав воювати в район АТО й загинув. Вона намагається побудувати нове життя — знову зустрічає кохання та завершує спортивну кар'єру. Мама Дениса отримує несподіване повідомлення, що її син живий і терміново потребує грошей на операцію. Юлії залишається одна ніч, щоб ухвалити правильне рішення. Постановка боїв MMA, яку показано у фільмі, вражає навіть справжніх спортсменів у цій царині, тож сформуйте свою думку і ви.

Очолює рейтинг драма «Пульс»

Режисер — Сергій Чеботаренко. Прем’єру фільму в кінотеатрі декілька разів переносили через карантин, але все ж світ побачив цю роботу. Кінострічка про реальну спортсменку, з якою головна героїня спілкувалася під час підготовки до зйомок — і результат вражає.

Оксана живе у маленькому місті, займається легкою атлетикою і понад усе мріє потрапити на Олімпійські ігри. Вже на початку спортивної кар'єри вона отримує хороші результати. Проте стається аварія і дівчина майже втрачає зір. Та Оксана вірить, що немає перешкод на шляху до втілення справжньої мрії. Зйомки відбувалися переважно в Києві. Тож під час перегляду ви зможете насолодитися історією про українську легкоатлетку на фоні красивих столичних локацій.

А вже незабаром у програмі «Кінозал» ми радитимемо вам ще більше крутих новинок або кращі роботи в історії кінематографа. Армія FM бажає гарного перегляду та затишних і мирних свят!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток