Зараз в ефірі:

Топ-8 військових фільмів, які нагороджені премією Оскар

26.01.2020
Топ-8 військових фільмів, які нагороджені премією Оскар

За всю історію існування світового кінематографа було створено безліч фільмів. Сотні режисерів, тисячі акторів і мільйони глядачів щодня вирішують, який фільм можна вважати шедевром, а який ні.

Армія FM зібрала для вас топ військових фільмів, які нагороджені премією Оскар. Можливо, вони не лише стануть окрасою вечора, а й навіть змінять життя.

 

 

1. Крила — німа кінострічка 1927 року про льотчиків, які беруть участь у Першій світовій війні. Перша кінокартина, яка здобула 2 премії Оскар у номінації Найкращий фільм і Найкращі візуальні ефекти.

Кращі друзі сваряться, але примиритися вони не встигають — відлітають у бій. Розв'язка трагічна й непередбачувана, адже це війна…

2. На Західному фронті без змін — військова драма 1930 року, яка є екранізацією однойменного твору Еріха Ремарка.

Кінокартина увійшла до Національного реєстру фільмів США і свого часу була заборонена до показу в нацистській Німеччині. Фільм має дві премії «Оскар».

Ця історія не є ні обвинуваченням, ні сповіддю, ні пригодою, бо смерть не є пригодою для тих, хто дивиться їй в обличчя. Це тільки спроба розповісти про покоління, яке згубила війна, про тих, хто став її жертвою, навіть якщо врятувався від снарядів.

3. Найкращі роки нашого життя — американський фільм-драма 1946 року, поставлений режисером Вільямом Вайлером за романом Слава для мене Макінлея Кантора. Стрічка здобула сім премій Оскар (зокрема за найкращий фільм та за надихаючий приклад усім ветеранам, які повернулися з війни). У 1989-му фільм було визнано національним надбанням і включено до Національного реєстру фільмів Бібліотеки Конгресу США.

Після демобілізації три солдати, що живуть в одному місті, але раніше не були знайомі, повертаються додому. Їхні серця розриваються між радістю і тривогою. На них чекають проблеми з роботою та рідними, але військові — це не ті люди, які швидко здаються…

4. Паттон — американський біографічний фільм режисера Франкліна Шеффнера, що вийшов на екрани в 1970 році. Фільм розповідає про дії американського генерала Джорджа Паттона під час Другої світової війни: спочатку на Африканському театрі військових дій, потім під час висадки в Сицилії і її звільнення. Нарешті, йдеться про роль Паттона в боях на французькій території після відкриття Другого фронту. Фільм нагороджений сімома преміями Оскар.

5. Взвод — драма Олівера Стоуна про війну у В'єтнамі. Фільм автобіографічний. В образі головного героя Кріса Тейлора режисер показав самого себе.

Дія відбувається в 1967–1968 в Південному В'єтнамі на кордоні з Камбоджею. Показана історія одного взводу зі складу 25-ї піхотної дивізії США, дані короткі характеристики всім  солдатам та показані взаємини між ними. Сержанти у фільмі уособлюють різні варіанти адаптації людини до жахів війни. Кінокартина нагороджена 4 преміями Оскар.

Цікаві факти:

Міністерство оборони США відмовилося надавати будь-яку допомогу у створенні фільму, вважаючи його непатріотичним.

Під час зйомок фільму актори спробували палити марихуану для більшої правдивості, але досягли зворотного ефекту — у такому стані вони були нездатні грати свої ролі.

Перед зйомками Стоун змусив акторів пройти короткий курс військової підготовки.

Фінальні сцени з нічною битвою засновані на реальних подіях Новорічної битви 1968 року, в якій брав участь сам режисер.

6. Список Шиндлера — американський історичний фільм-драма, знятий режисером Стівеном Спілбергом за мотивами роману Томаса Кенналі «Ковчег Шиндлера».

Історія про нациста, що рятує євреїв, у списку 100 найкращих американських фільмів за версією Американського інституту кіномистецтва, де фільм посів восьму позицію. Крім цього, Оскар Шиндлер у виконанні Ліама Нісона є у списку 100 найвидатніших кіногероїв та посів 13-те місце. Фільм нагороджений сімома преміями Оскар.

7. Володар Бурі — американський кінофільм режисера Кетрін Бігелоу, знятий у 2008 році. Фільм здобув 6 премій Оскар.

Члени елітного американського загону з розмінування під орудою сержанта 1-го класу Віла Джеймса направлені в одне з іракських міст, де практично будь-який предмет може бути смертельно небезпечним. Джеймс — сапер-підривник, який, попри небезпеку, ставиться до знешкодження бомб як до гри. Він видається цинічною і розчарованою людиною, яка йде на невиправданий ризик. Війна — його справжня пристрасть. Це спочатку погано сприймає його команда, але поступово товариші починають цінувати його за професіоналізм у бою та людські якості. Проте саме через це в загоні зберігається напружена атмосфера.

Цікаві факти:

Сценарист Марк Боаль прожив у 2004 році кілька місяців в Іраку зі взводом саперів, в тому числі виїжджав і на реальні операції.

Мовою оригіналу кінокартина має назву «Hurt Locker», що зі сленгу американських саперів означає міфологічну скриню болю, в яку потрапляють сапери, підірвавшись на міні, за аналогією зі скринею Дейві Джонса у моряків.

Знімали фільм на американській військовій базі в Аммані, Йорданія. Американські військові обшукували членів знімальної групи (американців) дорогою до Йорданії і назад.

8. З міркувань совісті — американсько-австралійський військово-драматичний фільм, знятий Мелом Гібсоном. Фільм, який змушує повірити у себе і доводить, що усе в житті можливо. Він повністю змінює світогляд і відкриває армію з різних боків.

Фільм заснований на реальній історії американського рядового Дезмонда Тома Доса, героя Другої світової війни, що отримав Медаль Пошани. Через свої релігійні переконання (герой був адвентистом сьомого дня) він відмовлявся носити зброю і вбивати ворогів, тому був призначений у медичний корпус. Ставши медиком, Дос евакуював поранених з лінії вогню.

Де всюди смерть я буду рятувати життя. І так я віддам своє життя батьківщині.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток