Зараз в ефірі:

ТОП факти про 36-ту окрему бригаду морської піхоти

11.07.2021
ТОП факти про 36-ту окрему бригаду морської піхоти

Наша команда незабаром вирушає на виїзний ефір до 36-ї окремої бригади морської піхоти. Пропонуємо вам добірку найважливіших фактів про цей підрозділ.

 

 

 

 

 

 

1. 36-та окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського була сформована в липні 2015 року на підставі спільної Директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 15 липня 2015 року. 20 липня 2015 рік визначено Днем створення 36-ї бригади морської піхоти. 

2. На початку травня 2014 року на базі 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти була сформована РТГр для стримування сепаратиських рухів у Бессарабському регіоні, в Миколаївській та Херсонській областях у складі ТГр «Крим». Бойове завдання підрозділу полягало в несені служби на блок-постах поблизу населених пунктів Затока, Мирне, Кучургани, Алетестове, Котовка, Кошари Одеської області та на в’їздах до міста Миколаїв.

3. Після виходу з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим з числа військовослужбовців 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти у серпні 2014 року була сформована зведена РТГр з метою виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Також до зведеної РТГр ввійшли і військовослужбовці з інших військових частин Військово-Морських Сил. 

З вересня 2014 року по березень 2015 року зведена РТГр виконувала визначені бойові завдання в районі населеного пункту Гранітне та Талаківка Донецької області. З квітня по липень 2015 року зведена РТГр виконувала визначені завдання з ведення протидесантної оборони ділянки морського узбережжя МАРІУПОЛЬ – БІЛОСАРАЙСЬКА КОСА – БАБАХ-ТАРАМА. 

В ході виконання завдань окрема бригада морської піхоти звільнила від найманців НЗФ та військовослужбовців збройних сил РФ населені пункти ШИРОКИНЕ та ВОДЯНЕ Маріупольського району Донецької області. 36-та окрема бригада морської піхоти і нині з честю та гідністю боронить територіальну цілісність та недоторканість України.

4. 24 серпня 2015 року під час параду на честь святкування 24 річниці Дня Незалежності України, в якому брав участь парадний розрахунок від бригади морської піхоти, за бойові заслуги 36-й окремій бригаді морської піхоти Президент України вручив Бойовий Прапор та Грамоту Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.

5. Указом Президента України №495/2019 від 5 липня 2019 року 36-та окрема бригада морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України отримала ім'я видатного військового діяча контр-адмірала Михайла Білинського. Вручення стрічки з почесним ім'ям на Бойовий Прапор відбулось 7 липня 2019 року під час відзначення Дня Військово-Морських Сил України.

6. На честь морських піхотинців 36-ї окремої бригади морської піхоти було названо катери ВМС ЗСУ:

- броньований десантно-штурмовий катер «Малин» — головний катер проєкту 58503 «Кентавр-ЛК» 7 липня 2019 року катер отримав назву «Малин» - на честь старшого прапорщика Олександра Яхновського, звідки і був родом загиблий.

- малий броньований артилерійський катер проєкту 58155 «Гюрза-М» «Костопіль». Судно отримало своє ім’я на честь міста Костопіль, де проживав загиблий у 2017-у році морський піхотинець Олексій Кондратюк.

- патрульний катер типу «Айленд» B-серії «Слов’янськ». Судно отримало свою назву на честь загиблих морських піхотинців: Романа Напрягла і Сергія Майбороди, які були родом з Слов’янська.

- патрульний катер типу «Айленд» B-серії «Старобільськ». Судно назване на честь загиблих морських піхотинців. У Старобільську народилися Олександр Веремеєнко і Степан Криль.

- десантно-штурмовий катер проєкту 58503 («Кентавр») «Станіслав». Отримав назву 7 липня 2019 року з метою вшанування пам'яті загиблого морського піхотинця — молодшого сержанта Сергія Сонька зі Станіслава.

7. Девіз 36-ї окремої бригади морської піхоти «Борітеся – поборете».

8. Особовий склад бригади постійно долучається до міжнародних навчань як на території України, так і за її межами (Грузія, Румунія, Болгарія), де п вдосконалює свої знання, вміння та навички, а також ділиться власним досвідом бойових дій з іноземними військовослужбовцями.

9. Посібник лідерства для морської піхоти «Вести! Боротися! Перемагати!» був створений особовим складом 36-ї окремої бригади морської піхоти. «Цей збірник був народжений «знизу». Він створений від солдата до полковника, командира бригади. Брали участь командири батальйонів, рот, взводів, старшини, матроси». Нині «Вести! Боротися! Перемагати!» - один із базових посібників у підготовці та вихованні морських піхотинців. 

10. 1739 морських піхотинців мають державні нагороди України, 101 з них нагороджені двічі та більше, ще більше 990 морпіхів отримали відзнаки Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

Найвищою державною нагородою відзначений прапорщик В'ячеслав Анатолійович Кубрак (22 серпня 2020, посмертно). Йому присвоєне звання "Герой України" з удостоєнням ордена «Золота Зірка» — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток