Топ факти про 8-й окремий полк спеціального призначення

Топ факти про 8-й окремий полк спеціального призначення

Наша команда вирушає на виїзний ефір до славетного 8-го окремого полку спеціального призначення. Пропонуємо вам добірку найважливіших фактів про цей підрозділ.

 

 

 

 

 

 

 

1. На початку 1992 року особовий склад 8-ї окремої бригади спеціального призначення радянської армії присягнув на вірність українському народові. У вересні 2003 року частину переформували з бригади в полк, який отримав назву 8-й окремий полк спецпризначення.

2. З 18 лютого 2004 року окремий взвод 8-го полку брав участь у складі 6-ї окремої механізованої бригади в миротворчих операціях у провінції Васіт в Іраку.

3. 23 липня 2004 року полк був передислокований з Ізяслава до Хмельницького.

4. У 2012 році хмельницькі спецпризначенці названі "найкращою частиною розвідки" Сухопутних військ ЗСУ.

55. У зв'язку з російською агресією полк повністю переведений на комплектування військовими контрактної служби.

6. Загони 8-го окремого полку спеціального призначення брали участь в утриманні аеропортів Луганська і Краматорська, а також вели розвідку в районі Слов'янська. У травні під Краматорськом взяли перший ПЗРК разом із пропагандистами Life News, які хотіли фільмувати ураження українського літака.                         

7. Спецпризначенці 8-го полку провели операцію з порятунку екіпажу літака Ан-26, збитого 14 липня 2014 року на Донбасі. Літак впав на території, контрольованій проросійськими силами.

8. 20 липня 2014 року група спецпризначенців під керівництвом майора Олександра Петраківського прийняла бій. У ньому Олександр дістав поранення голови, проте продовжував командувати. Група забезпечувала проходження військової колони техніки ЗСУ та сил добровольчого батальйону Айдар до Луганського аеропорту.                                                                                                 

9. 19 жовтня 2014 року зведений загін полку у складі двох груп спеціального призначення провів деблокування 32 блок-посту на Бахмутській трасі. До цього часу блок-пост перебував в оперативному оточені вже близько місяця. Після деблокування туди підвезли воду, припаси та евакуювали загиблих і поранених.

10. Найвищою державною нагородою Герой України відзначені 4 військовослужбовці частини: 

старший лейтенант Євген Зеленський. Герой України (посмертно).

старшина Роман Матвієць. Герой України (посмертно).

генерал-майор Ігор Гордійчук. Герой України.

підполковник Олександр Петраківський. Герой України.