Топ фільмів про Другу світову війну

Топ фільмів про Другу світову війну

Жодна подія не може розповісти повну історію Другої світової війни: глобальний конфлікт був настільки катастрофічний, що забрав життя понад 50 мільйонів людей. І жоден фільм не може передати повний обсяг того, на що була схожа та війна. Але для тих, хто хоче хоч на годину опинитися у вирії тих буремних подій Армія FM підготувала 13 найкращих фільмів про Другу світову війну.

 

 

 

1. Тонка червона лінія (США, Канада). Військова драма, знята в 1998 році на основі однойменного роману Джеймса Джонса, розповідає вигадану історію про війська Сполучених Штатів під час Битви за Гуадалканал у Другій світовій війні. У стрічці зайняті Шон Пенн, Джордж Клуні та Джон Траволта.

2. Врятувати рядового Раяна (США). Оскароносна американська картина від Стівена Спілберга з Томом Хенксом у головній ролі. Фільм оповідає про події під час Нормандській операції Другої світової війни.

3. Життя прекрасне (Італія). Друга Світова війна. До концтабору в Італії відправляють батька та маленького сина — вони євреї. Слідом за ними добровільно пішла і дружина — італійка. Батько робить все щоб урятувати життя синові, і каже йому що все що відбувається навколо є дуже великою грою за приз — справжній танк, який дістанеться тому хлопчикові, який зможе не потрапити на очі наглядачам.

4. Лють(Велика Британія, США, Китай). Дія фільму розгортається на Західному фронті у квітні 1945 року. Війна вже близька до завершення, а Третій рейх практично знищений, але німецька армія все ще продовжує шалений опір і тим самим ускладнює місію визволителів.

5. Безславні виродки (США). Лейтенант Альдо Рейн збирає групу американських солдатів єврейського походження для виконання місії терору на території окупованої Франції. Завдання групи просте: вбивати нацистів найжорстокішим чином з метою помсти, деморалізації й залякування всієї німецької армії.

6. Бункер (Німеччина). Фільм німецького режисера Олівера Хіршбігеля про останні дні Третього рейху, заснований на спогадах особистого секретаря Гітлера та однойменній книзі історика Йоахіма Феста.

7. Піаніст (Великобританія, Німеччина, Польща, Франція). Фільм Романа Поланскі, який отримав "Золоту пальмову гілку" і три "Оскара". Фільм з Едріаном Броуді в головній ролі знятий за автобіографією Владислава Шпільмана, одного з кращих піаністів Польщі 30-х років минулого століття, життя якого кардинально змінюється після того, як до Польщі приходять нацисти.

8. Список Шиндлера (США). Фільм знятий за однойменним романом Томаса Кенеллі, заснованому на реальних подіях. Головний герой німецький промисловець Оскар Шиндлер організовує бізнес в нацистській Німеччині, і, зробивши в’язнів єврейських гетто працівниками свого заводу, рятує їх від неминучої загибелі в концтаборах.

9. Хайтарма (Україна). Фільм про трагічну дату в історії кримськотатарського народу — 18 травня 1944 року — початку сталінської депортації кримських татар. У центрі сюжету фільму — льотчик, двічі герой Радянського Союзу Аметхан Султан.

10. Велика втеча (США). У розпал Другої світової війни німецьке командування розміщує ув’язнених в особливому таборі, з якого неможливо втекти. Але в’язні розробляють план грандіозного втечі.

11. Брати по зброї (США). В центрі сюжету — доля та бойовий шлях роти E (Easy) 2-го батальйону 506-го парашутно-десантного полку 101-ої повітряно-десантної дивізії США від тренувального табору в Таккоа, штат Джорджія, до жорстоких боїв на Європейському континенті. Після нетривалого курсу підготовки, бійці проходять через м’ясорубки в Нормандії, операцію Маркет Гарден і Бастонську битву.

12. Король говорить (Велика Британія, Австралія, США). Картина дарує нам можливість дізнатися про те, яким королем був Георг VI у роки Другої світової. Як король, у страшні роки війни, повірив у себе, що дало йому змогу стати справжнім лідером нації.

13. Тихий океан (США). Мні-серіал створений на основі мемуарів морських піхотинців США Юджина Следжа, Роберта Лекі та Чака Татума. Серіал розказує історію трьох морських піхотинців (Следжа, Лекі й Бейзілона), які брали участь у боях з японцями на Тихому океані під час Другої світової війни. Сюжет описує ключові битви, що увійшли до історії, очима звичайних солдатів і їх близьких.