Топ книг - позитиву від українських класиків

23.04.2020
Топ книг - позитиву від українських класиків

До Всесвітнього дня книги — присвятіть свій вільний час читанню. Звісно, військовослужбовці навіть на карантині несуть службу . Але ж у години відпочинку рекомендуємо відкинути усі гаджети та поринути у неймовірний світ читання. І бажано українською, щоб не тільки збагатити свій словниковий запас, але і краще пізнати історію та культуру свого народу та добряче посміятися. Армія FM пропонує вам топ книг — позитиву від українських авторів.

 

Михайло Старицький п’єса «За двома зайцями». Герої цієї п’єси, мабуть, відомі кожному українцеві. Проня, Голохвастов, Химка та інші герої дуже полюбилися народу, а їхні діалоги давно стали крилатими, доречними у багатьох життєвих ситуаціях. Народ знає: за двома зайцями побіжиш, жодного не спіймаєш.

Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева Сім’я». Колоритні постаті героїв, соковитий гумор та сміливе поєднання серйозного і навіть трагічного з комічним зробили твори Нечуя-Левицького справжніми перлинами української прози. Ну а після тріумфу українського серіалу «Спіймати Кайдаша» (сучасне осмислення «Кайдашевої сім’ї») цю книгу треба обов’язково прочитати. 

Микола Куліш «Мина Мазайло». Ця комедія відрізняється оригінальним сюжетом, насичена дотепними, пародійними, карикатурними, фарсовими сценами. У творі використано широкий діапазон живої колоритної мови, яка яскраво характеризує непересічних персонажів п’єси.

Остап Вишня «Мисливськi усмiшки та інші оповідання». Чудова частка гумору від українського корифея цього жанру Остапа Вишні. Його творам властиві лаконізм, дотепність і образність мови.

Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки». Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами й внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Василь Кожелянко «Дефіляда в Москві». Роман написаний вигадливо і з гумором, він нагадує про те, що творити історію, долати міфи та стереотипи ніколи не пізно. І звучить особливо актуально саме зараз.

Микола Понеділок «Смішні сльозини». Письменник, гуморист і актор, якого доля занесла аж до Америки, через свої твори нарешті повертається на батьківщину. Для його новел, гуморесок, повістей є характерним пов’язання дзвінкого сміху із так званим чорним гумором.

Павло Глазовий «Гуморески». Дотепно, у чудовій поетичній формі письменник підсміюється над лінькуватими й недолугими, над заздрісниками й хвальками, над пихатими й нерозумними.

Олексій Чупа «Вишня і я». Легка, приємна книга про дитину, яка вміє бути дорослою і дорослого, який вміє бути дитиною. Книга, над якою встигаєш і посміятися, і подумати.

Тож читайте і смійтеся на здоров’я. Бо як писав Віктор Гюго: «Сміх — це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя». Сьогодні це нам усім дуже потрібно.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток