ТОП спецоперацій ЗСУ: Підрив дамби на річці Карапулька

02.02.2019
ТОП спецоперацій ЗСУ: Підрив дамби на річці Карапулька

2 лютого 2015 року розвідгрупою українських спецпризначенів на дамбі, що перекриває річку Карапулька в 6 км від Логвинового, виявлені сліди російських танків. Ворожа техніка проводила інженерну розвідку переправи.

Дамба шириною близько 15 метрів розташовувалася на лінії Горлівка - Логвинове. Перехід по ній бронетанкової групи противника забезпечив би перетворення Дебальцевського плацдарму, де вже йшли запеклі бої, в котел.

Дочекавшись темряви, командир групи спецпризначення капітан-лейтенант Ковальчук висунувся разом із інженерами до дамби на вантажівці «Урал», в якій було близько 400 кг тротилу. Прикриваючи саперів, спецпризначенці вели вогонь по наглядовому пункту противника, де знаходилося близько 20 сепаратистів. Пробивши шурфи, сапери під вогнем потивника заклали заряди та незадовго до підходу ворожої колони підірвали дамбу. Таким чином, унеможливили використання її для переправи техніки.

Завдяки чітким і грамотним діям саперів і бійців спецпризначення, противник змінив плани, що дозволило утримати контроль над цією ділянкою оборони і не дати заблокувати угруповання, яке становило близько 6000 осіб під Дебальцевим.

Інформація надана Олександром Сурковим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток