Топ українських фільмів 2019

Топ українських фільмів 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Додому
Фільм режисера  Нарімана Алієва. 
За сюжетом фільму, у кримського татарина Мустафи у війні на Донбасі гине його старший син. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, щоб повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. 
Головні ролі зіграли Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, Дар'я Баріхашвілі.

2. Гуцулка Ксеня
Фільм — мюзикл режисер якого Олена Дем'яненко. 
У стрічці змальовано  події 1939 року. До окупації Західної України більшовиками залишається кілька тижнів. У Ворохту приїздить американець українського походження Яро, щоб одружитися з українкою. Тільки за цієї умови він успадкує великі статки батька. Яро знайомиться з гуцулкою Ксенею, яка змінює його плани.
Головні ролі зіграли Варвара Лущик та Максим Лозинський.

3. Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго 
Документальний фільм режисерки Надії  Парфа.
Головний герой фільму, Іван Васильович, багато років очолює профспілки комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом спочатку людям тепло — а вже потім співати. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?

4. Іловайськ 2014. Батальйон Донбас 
Художній фільм режисера Івана Тимченка про бої за Іловайськ під час війни на Донбасі.
За сюжетом командир штурмової групи батальйону Донбас Бішут, поранений у бою за Іловайськ, дивом лишається живий в окупованому місті. Його розшукує призначений комендантом Іловайська російський офіцер Рунков, для якого ця війна перетворилася на особисту трагедію, і він жадає не справедливості, а помсти.

5. Ціна правди
Копродукційний фільм польської режисерки Агнешки Голланд. Кінострічка розповідає про валлійського репортера, який вперше в західній пресі заявив під власним ім'ям про український Голодомор. Валлійський журналіст та радник британського прем'єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв'ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка розплющує йому очі на «радянську утопію», і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу — Голодомор. 
У головних ролях Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард.

6. Давай танцюй
Комедія режисера Олександра Березаня. 
Талановитий молодий танцюрист Микита приїжджає до Києва для участі в грандіозному танцювальному турнірі. Для нього участь в проєкті — більше, ніж хобі й розвага. Він повинен перемогти, щоб допомогти рідному брату зібрати необхідні гроші на операцію. Хлопець повинен викластися на повну, щоб обійти крутих суперників. Але найбільшим випробуванням стає кохання, яке він зустрічає на танцмайданчику. Здобути перемогу виявляється не так просто. 
Головні ролі зіграли Денис Реконвальд, Валентина Войтенко, Дмитро Фрід, Римма Зюбіна. 

7. Захар Беркут
Українсько-американський художній фільм режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна, екранізація однойменної історичної повісті Захар Беркут Івана Франка. Гасло фільму —У свободі моя сутність.
1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців, братів Беркутів, потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських жителів під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.
У головних ролях Роберт Патрік, Елісон Дуді, Андрій Ісаєнко.

8. Чорний ворон
Історична драма за романом однойменного бестселлера відомого українського письменника Василя Шкляра.
Історія Залишенець. Чорний Ворон розповідає про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — запеклу боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках, вже після окупації УНР, у Холодному Яру. Головний герой за прізвиськом «Чорний Ворон» - холодноярський отаман — організовує боротьбу проти більшовиків-окупантів, які вже заполонили Україну й запроваджують у ній свій радянський лад, вбиваючи патріотів та утискаючи українську культуру.
Головні ролі виконали Тарас Цимбалюк, Олексій Тритенко, Наталка Сумська, Сергій Бабкін. 

9. Вулкан
Драмедійний фільм режисера Романа Бондарчука. 
Після декількох дивних збігів, Лукас, перекладач, який працює в ОБСЄ, опиняється в південноукраїнському місті Берислав. Ставши мимовільним гостем свого дивного господаря Вови, Лукас стикається з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу. Попри його початкову неприязнь, Лукас усе більше й більше захоплюється Вовою та його дочкою Марушкою — і це, зрештою, підштовхує до власних пошуків давно загубленого щастя.
У головних ролях Віктор Жданов, Сергій Степанський, Христина Дейлик.

10. Фокстер і Макс
Фантастичний сімейний фільм про пригоди хлопчика та собаки супер героя від режисера Анатолія Матешка.
Дванадцятилітній школяр Макс втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем графіті оживає та перетворюється в пса-наноробота із суперможливостями. І тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, аби заволодіти цією могутньою технологією. Хлопець Макс потрапляє у вир пригод, завдяки яким він знаходить справжніх друзів.
Богдан Козій, Віталія Турчин, Томаш Освецінський, Максим Самчик, Дар’я Полуніна, Анастасія Матешко зіграли головні ролі.