Зараз в ефірі:

Топ законопроєктів, ухвалених Верховною Радою України у 2021 році

03.01.2022
Топ законопроєктів, ухвалених Верховною Радою України у 2021 році

1.Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку».

2. Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України" щодо військового поховального ритуалу».

3. Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі».

4.Закон України  «Про основи національного спротиву».

5. Закон України «Про внесення змін до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України».

6. Закон України «Про Службу військового капеланства».

7. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України».

8. Закон України «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях».

9. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана».

10. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права».

11.Важливим нормативно-правовим актом 2021 року став наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних».

Попередня постанова Кабінету Міністрів від 1994 року застаріла. Там були спеціальності, яких вже давно немає в Україні.

Жінки перебували на військовому обліку і раніше, але це стосувалося обмеженого кола професій, як от лікарі, жінки-військовослужбовці запасу. Зміни до закону розширюють можливості щодо взяття на облік жінок інших спеціальностей та професій.

Зміни внесено задля удосконалення організаційно-правових засад комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань високопрофесійним особовим складом як у мирний час, так і в особливий період. Також систему військового обліку та діяльності місцевих органів військового управління буде приведено у відповідність зі стандартами НАТО.

Військовий облік — це не призов на службу. На життя українок ці законодавчі зміни зараз не вплинуть, а до кінця 2022 року може постати необхідність стати на облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання. Протягом 2022 року не варто очікувати якихось проблем. Надалі за ухилення від військового обліку, як і для чоловіків, після попередження з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, передбачено штрафи.

Жінки, що перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час жінки можуть служити у війську або перебувати у військовому резерві на добровільних засадах (за контрактом).

Військовому обліку підлягають усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, що є в переліку, затвердженому Міноборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я.

Стати на військовий облік потрібно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за місцем реєстрації.

Військово-облікова спеціальність визначається не лише дипломом, але й записом у трудовій книжці — досвідом роботи та КВЕДу фізичної особи-підприємця. Остаточно приналежність до військово-облікової спеціальності визначається у територіальному центрі комплектування.

Жінок ставитимуть на військовий облік за тим самим алгоритмом, що й чоловіків. Коли система повноцінно запрацює, за потреби жінкам пропонуватимуть брати участь у зборах чи тренуваннях. А при влаштуванні на нову роботу серед документів треба буде надати й військово-обліковий.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток