Зараз в ефірі:

Традиції святкування Нового року

31.12.2019
Традиції святкування Нового року

Новий рік — одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят, яке щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах. Попри те, що Новий рік — одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика.

 

 

 

 

Так, наприклад в Іспанії рівно опівночі заведено з'їдати 12 виноградин. Вважається, якщо людина встигає виконати цю маніпуляцію, весь майбутній рік буде для неї успішним. У Сполучених Штатах Америки заведено цілуватися під бій курантів. Американці також дуже педантично ставляться до вибору вбрання, віддаючи перевагу яскравим кольорам, щоб і життя в новому році було яскравим. У Великобританії заведено прикрашати будинок невеликими гілочками омели, і, за традицією, якщо двоє людей опинилися під однією з цих новорічних прикрас, вони повинні поцілуватися. На Кубі Новий рік виходить дуже "мокрим", адже кубинці попередньо наповнюють весь посуд водою, і рівно опівночі виливають її з вікон. Італійці під Новий рік викидають все непотрібне і старе, так що купа мотлоху на вулицях в цей день — норма. Французи розвішують у своїх будинках новорічні черевички, а опівночі Пер Нюєль наповнює їх подарунками. Дитина, в чиєму черевичку виявиться новорічний пиріг з бобом всередині, стає Бобовим королем, і у святкову ніч всі повинні підкорятися йому. По всій Японії в новорічну ніч лунає дзвін дзвонів, які б'ють рівно 108 разів. Кожен удар дзвону уособлює собою один із шести людських пороків: заздрість, жадібність, дурість, нерішучість, легковажність і злість. Японці вважають, що у кожної з цих вад є вісімнадцять відтінків, тому  і виходить число 108. У Швеції  перед Новим роком діти вибирають королеву світла Люцію. Її одягають у білу сукню, на голову надягають корону із запаленими свічками. Люція приносить подарунки дітям і ласощі домашнім тваринам. У Німеччині існує повір'я: якщо в кулаці затиснути монети і коли куранти проб'ють дванадцять, подумки вскочити з ними в новий рік, він буде багатим.

На Новий рік і Різдво подарунки вручають по всьому світу. Щоправда, не завжди це робить саме Санта Клаус або його аналог. Часом це можуть бути гномики, тролі, страшний козел або немовля. Далі познайомимося з цікавими новорічними істотами.

Йоласвейнари — це 13 бешкетних істот, які в Ісландії замінюють Діда Мороза. Дітям, які добре поводились усі 13 ночей перед Святвечором, вони кладуть хороші подарунки в черевики. А поганим дітям підкладають картоплини. 

Йоулупуккі в перекладі з фінського означає Йєльскій козел. Саме він і є — Різдвяним дідом, який дарує подарунки дітям на Різдво у Фінляндії. Йоулупуккі виглядає як звичайний Санта-Клаус в червоній шубі й шапці, з густою і довгою білою бородою. 

До речі, у скандинавських країнах діти отримують подарунки також від Сучасних Ніссе. У деяких регіонах діти вірять, що Ніссе живуть неподалік від їхніх будинків.

Немовля Ісус — традиційний дарувальник подарунків дітям на Різдво в Чехії, Словакії, Хорватії, Угорщини, Австрії, частині Німеччини, в Ліхтенштейні, Швейцарії, Італії, та в південній Бразилії. Немовля Ісус влітає в кімнату через кватирку. А разом із ним приходить Янгол, який і приносить подарунки. Діти знають, що Дитятко Ісус не прийде, якщо вони будуть цікаві й спробують підгледіти, хто поклав подарунки під ялинку. Тому увійти за подарунками в кімнату, де стоїть ялинка, можна тільки після того, як Дитятко Ісус продзвонить дзвіночком, оголошуючи, що він уже пішов.

Французький різдвяний тато Пер-Ноель походить від святого Миколая. Зовні він схожий на Санта-Клауса, але замість оленів їздить на одному-єдиному віслюку на ім'я Гуї, що в перекладі з французької означає Омела. Подібно до Санта-Клауса, Пер Ноель підкладає невеликі подарунки та цукерки дітям у взуття зліва від каміна.

В Італії на Різдво приходить Баббо Натале (Різдвяний Дід), але до Нового року він настільки втомлюється, що спритні італійці вирішили довірити рознесення подарунків симпатичній і невтомній жінці на ім'я Бефана. Старенька Бефана вкрай мобільна. Щоб встигнути до всіх дітлахів, вона придбала мітлу. Свій літальний апарат Бефана зупиняє на секунду над пічними трубами, скидає в них подарунки й прямує далі. Правда, бабуся буває вкрай сувора до неслухняних дітей: їм дістаються не подарунки, а тільки вугілля та попіл.

Батько Різдво. У Великобританії, Франції, Іспанії, Португалії, Італії та в інших європейських країнах, саме Батько Різдво — основний персонаж різдвяних легенд. Він їздить на санях, які запряжені північними оленями, і дістається у будинок через димохід, щоб залишити подарунки хорошим дітям.

Щасливого вам Нового року і гарних подаруночків під ялинку!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток