Тренажери для військових нейрохірургів

Тренажери для військових нейрохірургів

У Львові, у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, пройшов тренінг для лікарів-нейрохірургів Збройних Сил України. Чому навчилися військові медики в ефірі Армія FM розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

Нейрохірурги з військових госпіталів зібралися, аби отримати нові навички проведення операцій на судинах головного мозку. Традиційний спосіб — це відкриття черепної коробки для доступу до судин. Навіть уявляти таке важко. Інший спосіб — ендоваскулярний, передбачає лише невеликі розрізи. Через них мікрообладнання потрапляє в судини. І вже з середини ці судини оперуються. Саме цьому ендоваскулярному методу оперування і навчалися на тренінгу. Це  завдання, яке поставив перед медиками Командувач медичних сил Збройних Сил України.

Як можна навчитися краще виконувати такі складні операції? На тренінгу провідні виробники представили свої тренувальні комплекси. Вони імітують анатомію судин людини. І на них хірург може тренуватися виконувати операції за допомогою ендоваскулярного обладнання. Це як тренажер танку для танкістів чи літака для льотчиків.

У Львові такі операції роблять вже вісім років. Від 20 до 50 на рік. У планах медиків — використовувати такі малоінвазивні ендоваскулярні технології якомога ширше в інших госпіталях Збройних Сил України.