Зараз в ефірі:

Тренер Сергій Шум про бойовий гопак як національний вид спорту

27.01.2022
Тренер Сергій Шум про бойовий гопак як національний вид спорту

Про "Бойовий гопак" як елемент національно-патріотичного виховання та фізичної підготовки в ефірі Армія FM розповів тренер та співавтор петиції про “Український сегмент YouTube, Facebook та Google” – Сергій Шум. Таку петицію зареєстрували представники ГО " Мережа захисту національних інтересів "ANTS".

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Розкажіть про історію розвитку бойового гопака?

Сергій Шум: Бойовий гопак - це українське бойове мистецтво, розроблене на основі елементів традиційного козацького бою, що збереглися в народних танцях. У 2018 році Верховна Рада України визнала його національним видом спорту.

Анастасія Сіроговська: Як бойовий гопак увійшов у ваше життя?

Сергій Шум: Коли моєму старшому синові виповнилося чотири роки, ми з дружиною почали думати, в яку спортивну секцію його віддати. Шукали щось цікаве та обов'язково українське. Бойовий гопак підпадав під всі критерії. Мене дуже вразило перше тренування: окрім навчання бойовому мистецтву, діти співали українські народні пісні, шикувалися і вигукували гасло “Слава Україні” та із захопленням слухали історії про козаків. Цей напрям має назву фольклорно-мистецький. А з часом і я сам почав займатися. Бойовий гопак підходить абсолютно всім, незалежно від віку.

Анастасія Сіроговська: Чи є відкриті уроки або змагання з бойового гопака?

Сергій Шум: Окрім фольклорно-мистецького, є ще спортивний напрям - це козацька йога, силові вправи, спортивна підготовка, руханки, відтискання. Саме тут ми вивчаємо бойові техніки, які діти з часом опановують та здають тренеру, підвищуючи рівень своєї майстерності. Кожен удар має українську назву. Можна записатись на тренування і вибрати те, що підходить саме вам. Щодо змагань, зазвичай влаштовуємо “Кубок Київської області з бойового гопака”. Бувають також всеукраїнські змагання.

Анастасія Сіроговська: На якій стадії знаходиться петиція про те, що український сегмент соцмереж та великих платформ має модеруватися з України, а не з Росії, співавтором якої Ви виступаєте?

Сергій Шум: Я виступив співавтором тільки в тій частині, де йдеться про небезпеку для українських дітей та підлітків, котрі є основними користувачами соцмереж, і не мають сформованого критичного мислення. За надзвичайно короткий термін петиція набрала більше 25 тисяч голосів, а зараз на розгляді Президента України.

Анастасія Сіроговська: Як швидко можуть відбутися зміни?

Сергій Шум: Все залежить від того, наскільки часто про це будуть говорити та як українське населення підтримуватиме зміни. Потрібно залучати американських друзів та загалом якомога більше людей.

Анастасія Сіроговська: Як записатися на бойовий гопак?

Сергій Шум: Щодо Київщини, то можна знайти найближчу до вас секцію в пошуковику. Їх є понад десяток. Якщо говорити про Західну Україну, то тут секцій з бойового гопака дещо більше, що полегшує пошуки.

Анастасія Сіроговська: Як батькам займатися патріотичним вихованням дитини?

Сергій Шум: В народі є чудова приказка: "Не виховуйте дітей - виховуйте себе". Діти завжди беруть приклад із батьків. Якщо вони дотримуються українських традицій, відзначають разом свята, носять вишиванки, розмовляють українською і таке інше, то дитина вже змалку вчиться жити "по-українськи".

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток