Тренування 54-ї бригади: Коли підрозділ робить помилки, тільки тоді навчання має сенс

Тренування 54-ї бригади: Коли підрозділ робить помилки, тільки тоді навчання має сенс

13 липня на Яворівщині, в рамках програми Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи–Україна, стартувало двомісячне тренування підрозділів 54-ї ОМБр. Вишкіл проводитимуть досвідченні українські спеціалісти разом із військовими Нью-Йоркської нацгвардії США, канадськими, норвезькими, британськими, польськими та литовськими фахівцями. Яким буде це навчання, розповів наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

«Офіційний старт навчання відбувся. Бійці 54 бригади разом з інструкторами, вишикувалися на плацу для офіційної церемонії. Програму, яка триватиме 55 днів, розробляли дуже ретельно, спиралися на найкращий досвід, як війни на Донбасі, так і взагалі, досвід НАТО. За ці дні бійці мусять пройти тренування від індивідуальної підготовки до злагодження у складі батальйонно-тактичної групи, де працюватимуть разом з артилерією, танками, інженерами. Будуть засідки, буде протидія саморобним вибуховим пристроям, тренуватимуть медичну евакуацію, бої в місті», - розповів Мазурін.

Він також наголосив, що це не будуть просто тренування.

«Буде і противник. 54 бригаді протистоятиме спеціальний підрозділ умовного противника – батальйон, на шевронах якого вишита голова дикого вепра. Наші військові не грають в піддавки. Їхнє завдання – нанести найбільших втрат противнику. І тільки коли підрозділ робить помилки, на яких вчиться, тільки тоді навчання має сенс».

А також, Олексій Мазурін додав:

«Багато тренувань буде проводитися не лише в лісах полігону, тренуватимуться вночі. Підрозділам на БМП, танками, при максимальному маскування світла, на незнайомій місцевості доведеться здійснювати марші, займати оборони і протистояти ворогу».