Зараз в ефірі:

«Три Мечі – 2021»: три країни – єдина мета

10.08.2021
«Три Мечі – 2021»: три країни – єдина мета

«Три Мечі – 2021» - багатонаціональне навчання, яке тривало з 17 по 31 липня на Львівщині, стало однією із найяскравіших військових подій року. На два тижні Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутни військ перетворився на арену проведення воєнної операції з усіма її атрибутами: блок-постами, патрулями, конвоями та несподіваними атаками ворожих диверсантів.

 

 

Про масштаби тренування свідчить кількість залучених сил - понад 1200 військовослужбовців, 200 бойових машин та півдесятка бойових вертольотів. Під час «Трьох мечів» литовсько-польсько-українська бригада імені Великого гетьмана Костянтина Острозького демонструвала свою готовність ухвалювати складні рішення, майстерність на полі бою та непорушне братерство міжнародного колективу.

За сценарієм навчання перед багатонаціональним підрозділом стояв непростий виклик. Легенда звучала так: країна-агресор Грізеус вдирається на територію Республіки Отсо, захоплює об’єкти промисловості, засіває дезінформацією медіапростір, брутально тероризує мешканців окупованих регіонів.

У відповідь ООН видає резолюцію, відповідно до якої завдання відновити територіальну цілісність і зупинити нападника лягає на плечі міжнародних сил, і центральна роль відводиться саме литовсько-польсько-українській бригаді.

Перший етап тренування полягав у ретельному плануванні воєнної операції. В штабних кабінетах закипіла робота з картами, схемами і розвідзведеннями. Офіцери вирішували низку питань - яку тактику засовувати, як убезпечити цивільне населення, як протидіяти терористичним загрозам в тилу, як максимально зберегти інфраструктуру та передбачити дії ворога на декілька кроків уперед.

На «Трьох Мечах» вперше за свою історію багатонаціональна бригада була у повному складі. Штаб та афілійовані бойові підрозділи збройних сил Литви, Польщі та батальйон 80-ї окремої десантно-штурмової бригади мали довести, що вони здатні діяти в бойовій обстановці як єдиний організм: ефективно, злагоджено та блискавично.

Окрема увага –  дотриманню норм міжнародного права, процедур і стандартів НАТО. Робоча мова навчання суто англійська.

Активна фаза маневрів – наднапружена. Міжнародні сили отримали наказ відтіснити ворога, що зайняв укріплені позиції на березі річки. Першими вдарили по неприятелю артилерія та армійська авіація. На наступному етапі за підтримки десанту бронетехніка стрімко форсувала водну переправу і вийшла на протилежний берег, поливаючи бойовиків свинцем. За декілька хвилин переправи на річці перейшли під контроль міжнародних сил. Під натиском ЛитПолУкрбригу ворожі підрозділи відступили до найближчого населеного пункту і зайняли оборону в житлових кварталах.

В захопленому місті українські армійці в марунових беретах використали несподіваний для ворога тактичний прийом – штурмували багатоповерхівки, висадившись на дах будівлі. Одночасно із землі атаку підтримали польські підрозділи на бойових машинах піхоти.

Звільнення міста стало кульмінацією і найскладнішим елементом навчання. Штурм кварталів вимагав найвищої координації дій, миттєвої реакції на зміни в бойовій обстановці та швидкості. Завершилася операція затриманням бойовиків під контролем литовських підрозділів військової поліції.

Багатонаціональна бригада із усіма завданнями впоралася – на це вказують високі оцінки від міжнародних військових спостерігачів із США та Великобританії, схвальні відгуки від українського військового керівництва. Окрім цього, успіх бригади - це свідчення найвищого рівня солідарності і співпраці між країнами-сусідами, це вагомий внесок у європейську безпеку.

Безперечно, міжнародне навчання такого рівня – це не лише виснажливі тренування в полях і за оперативними картами. Для армійців – це можливість обмінятися бойовим досвідом, поділитися професійними знаннями, ознайомитися з новинками озброєння і військової техніки. Спільні тренування це - нові бойові товариші і плани на майбутнє.

Тож військові маневри циклу «Три мечі» відбуватимуться і надалі - їх генштаби країн-учасниць планують проводити що два роки. А найкращі результати діяльності литовсько-польсько-української бригади, безперечно, стануть значним кроком на шляху України до інтеграції в європейську спільноту та до Північноатлантичного альянсу.

Фото: АрміяInform

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток