Трійця 2019

Трійця 2019

В Україні припадає на 16 червня — п'ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним з 12 найважливіших християнських свят. День Святої Трійці також називають Зеленими святами, або П'ятидесятницею. свято пов'язане зі сходженням Святого Духа на апостолів після смерті Христа. Це радісне свято пов'язане з молитвами та вихвалянням Христа. В Україні Трійця включена в список офіційних свят. І наступний день після святкової неділі буде вихідним.

Трійця — одне з найважливіших свят у християн. В українців традиції святкування Трійці давно переплелися з найдавнішими слов'янськими обрядами. Тому зараз свято Трійці пов'язане не тільки з православним календарем, а й з народними прикметами. У слов’ян Трійця пов'язана з традицією зустрічі весни й літа. Це день оголошувався Днем землі. Необхідно було до цієї дати закінчити всі городні роботи та в цей день ніяк не можна турбувати землю. На Трійцю рекомендується гуляти босоніж по траві, збирати й сушити цілющі рослини (чебрець, м'ята, меліса і). Вважається, в цей день земля і зелень мають особливу цілющу силу. Взагалі у цей день забороняється займатися фізичною працею. Також не можна різати, прати, шити, вишивати, в'язати, стригтися і працювати на землі. Всі домашні справи потрібно встигнути закінчити напередодні свята.

Перед святом Трійці заведено прибирати в будинку, а потім всією сім'єю його прикрашати травами й гілками дерев. Як правило, прикрашають будинок гілками дуба, берези, клена, липи, але ні в якому разі не осиковими або вербними. Підлогу вистилають болотною лепехою, яку не прибирають всі три дні свята. Також на Трійцю заведено святити у церкві букети польових квітів і трави, а потім зберігати їх  протягом усього року як оберіг від лихого ока. Також, після ранкової служби, будинок і ділянку освячували свяченою водою, щоб уникнути можливої ​​шкоди з боку потойбічних сил.

Згідно з традицією на Трійцю цілий тиждень не рекомендується купатися у водоймах — починаючи з першого дня Трійці. Це повір'я йде з давнини — наші предки вважали, що три дні Трійці — це русальчині дні, тому не можна їм заважати, інакше втоплять. Крім того, у старовину люди не ризикували виходити з дому без натільного хреста — оберега від різної нечисті й не ходити поодинці в ліс, щоб не підпасти під вплив лісовиків і мавок.

І найголовніше, У свято Трійці забороняється думати про погане, сваритися з близькими, ображатися і бажати комусь поганого. Трійця — свято сімейне, тому у цей день добре збиратися сімейною або дружною компанією за багатим столом.

Веселих вам зелених свят!