Зараз в ефірі:

Триває реєстрація на найбільшу спортивно-патріотичну гру України

08.09.2020
Триває реєстрація на найбільшу спортивно-патріотичну гру України

Найбільша в Україні Теренова гра "Гурби-Антонівці" відбудеться 17-20 вересня. Що це за гра, для чого вона створена і як до неї долучитися в ефірі Армія FM розповіла член оргкомітету Тетяна Денькович.

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Звідки взялася ця ініціатива, розкажіть про перші ігри.

Тетяна Денькович: Перші Гурби, тобто так звана 1-а гра була ще в 2003 році. Цього року це вже 18-а гра. Організатори і творці цієї гри надихалися української повстанської армії проти військ НКВС в урочищі Гурби Антонівці. Власне це приблизно те місце де зараз відбувається гра. Це був найбільший бій історії УПА з військами НКВС. Це було приблизно 5 тисяч бійців Української повстанської армії, а також селян із Гур та Антонівців, які знаходяться поруч, і приблизно 30 тисяч радянської армії. Бій тривав з 21-го по 24 квітня. У результаті бою загинуло приблизно 100 упівців і 900 бійців радянської армії. Тоді упівцям вдалося вирватися з оточення. Це була ніби тактична перемога радянської армії, проте вони зазнали дуже великих втрат. Перемогти не вдалося, тому що упівці зуміли вирватися. Тобто конкретної перемоги не було.

Організаторам у 2003 році прийшла ідея зробити таку гру. Зветься вона Тернова тому що, вона відбувається на обмеженому терені, площею 20 квадратних кілометрів. З 1 сторони терен оточує річка, з іншої вузькоколійка, і з третьої сторони дорога, і ще з однієї сторони прокладена організаторами стрічка. Гра триває 60 годин. Зазвичай, вона розпочинається о дванадцятій ночі 1-го дня і триває до обіду 3-го дня. Триває вона безперервно, без зупинок, і не можна взяти паузу. Хід гри кожного року абсолютно різний, тому що сценарію немає. Є 2 курені, у яких кожен готує свою тактику, стратегію. Є 3-й курінь диверсантів, вони не борються за перемогу. Вони ставлять палки в колеса і цим роблять гру запальною. Диверсанти у нас з’явилися у 2011-му році.

Сергій Жуковський: Як формуються ці курені?

Тетяна Денькович: Зголошується люди і вони формуються по областях. Тобто на 1 курінь припадає 1 частина області, на 2-й інша. Кожного року це змінюється, але зазвичай є Тернопільська і Львівська область.

Сергій Жуковський: З яких людей складаються курені: яка вікова категорія, хто ці люди та чим займаються?

Тетяна Денькович: Вікова категорія 18 - 29 років. Це абсолютно різні люди, можуть бути студенти, бізнесмени, є хлопці які їздили на гру неодноразово і потім пішли воювати. Це хлопці і дівчата з різних куточків України. Від Луганська - Донецька і до Львова.                                                                                    

Сергій Жуковський: Як формуються сам розпорядок гри? Як взагалі це відбувається?

Тетяна Денькович: Кожен учасник знає, в якому він курені ще до старту. Це визначається коли учасник заповнює анкету, він вказує місто по прописці, або обирає за своїм бажанням. 17 вересня всі приїжджають, на Терені буде відкриття, пробний бій. Відбереться 20 - 30 людей ініціативної групи. Вони продемонструють показовий бій, для тих хто буде 1-й раз, щоб всі побачили, як відбувається бій, і що там немає нічого страшного. Після того всі курені отримують пов’язку на руку, яка дорівнює життю. Будуть проінструктовані, цього року в зв’язку з карантином всім учасникам будуть вимірювати температуру. Увечері керівники куренів потягнуть жереб, хто із якої сторони стартуватиме. Після того кожен курінь іде в свій терен і до дванадцятої години всі знайомляться і продумують як грати, визначають місце де заховати прапор. О дванадцятій ночі починається гра. Тоді вже починають діяти диверсанти і курені розсилають свою розвідку. Основна задача це знайти ворожий прапор ворожого куреня, він приносить 250 балів. У боях можна втрачати життя звичайного стрільця, воно коштує 1 бал, рольового 5 балів, курінного 25 балів.

Сергій Жуковський: Яке обладнання в куренів, чим вони можуть бути озброєні?

Тетяна Денькович: Рації для зв’язку, банальні речі такі як спальники так коремати для сну, дими, петарди для звукового спорядження, кожен курінь це вирішує самостійно.

Сергій Жуковський: Розкажіть на прикладі минулого року, як відбувається сам бій.

Тетяна Денькович: Пов’язка забирається шляхом боротьби. Заборонені прямі удари, робити больові прийоми, удушаючі.

Сергій Жуковський: Хто за цим спостерігає, як відстежити де буде зіткнення, є судді чи дрони?

Тетяна Денькович: Бій може початися абсолютно спонтанно, це може бути рій із роєм. Рій - це маленька структура до 10 людей. Вони можуть розійтися, вирішити не вступати в бій або ж розпочати бій. Головне щоб все відбувалося в межах терену. Якщо це великий бій, курінь на курінь, то обмежень де це має бути немає. За цим слідкують спостерігачі - це досвідчені гравці, які знають правила гри, дивляться чи не порушуються правила. За порушення правил гравців можна дискваліфікувати або знімаються бали з куреня.

Сергій Жуковський: Як відбувається підрахунок балів?

Тетяна Денькович: Якщо учасник втрачає своє життя, він іде до ради спостерігачів. Вони знаходяться в центрі терену, де є фотографи, лікарі та решта. В цьому радіусі не відбуваються бої, якщо людина стомилась вона може зайти і відпочити. Коли учасник втрачає життям з нього зривають пов’язку, загалом за гру кожен має 5 життів. Якщо учасник втратив життя, він іде до ради спостерігачі і вони йому поновлюють пов’язку. Відповідно списку видають пов’язку та позначають що він втратив життя, після цього команді противника надається 1 бал. Якщо хтось із куренів приносить прапор, тому куренів зараховується 250 балів. Якщо ваш прапор знайшли диверсанти від цього куренів віднімається 100 балів.

Сергій Жуковський: Чим харчуються учасники?

Тетяна Денькович: Тим що беруть собою, хтось бере мівіну, хтось щось інше. Кожний бере те, що йому потрібно. Потреби в тому, щоб набирати багато їжі немає, тому що постійно є ті, хто набирають багато і в будь-якому випадку тебе завжди пригостять.

Сергій Жуковський: З якого і до якого числа приймаються заявки?

Тетяна Денькович: Заявки приймаються до 15 вересня. Для реєстрації потрібна страховка та копії документів. З умов - це розписка про стан здоров’я, що у людини немає ніяких захворювань. Цього року в зв’язку з корона вірусом буде детальне обстеження.

Сергій Жуковський: Де відбувається збір учасників?

Тетяна Денькович: Цього року потрібно прибути в Дубно, звідти будуть організовані автобуси, які заберуть усіх учасників.

Сергій Жуковський: Де знайти інформацію для реєстрації?

Тетяна Денькович: Якщо вбити в інтернеті Гулівці, одразу виб’є посилання на нашу реєстрацію, на першій сторінці є анкета для заповнення. Також нас можна знайти в інстаграми і у Фейсбуці.

Сергій Жуковський: Яка основна мета гри?

Тетяна Денькович: 1-а мета це познайомити з історії України, не радянською, не совковою, яку людям впихують в голову вже багато років. Розказати про те чим насправді займалася українська повстанська армія. Розповісти про цю гру про події які відбувалися. 2-а мета - це гартування духу волі та характеру.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток