Зараз в ефірі:

У Будапешті відкрилася виставка трофейних зразків озброєння російської армії

14.06.2024
У Будапешті відкрилася виставка трофейних зразків озброєння російської армії

В столиці Угорщини - Будапешті відкрилася виставка трофейних зразків знищеного та захопленого озброєння та військової техніки російської армії під назвою «Код незламності». Представлені експонати яскраво демонструють, з яким озброєнням стикаються українські захисники та чим забезпечений звичайний російський солдат.

Основна мета – інформування широких кіл громадянського суспільства країн Європейського Союзу щодо агресії російської федерації проти України та її громадян, конкретних фактів злочинів в ході агресії проти України, порушень правил ведення війни, норм міжнародного гуманітарного права, морського права, статуту ООН та інших міжнародних зобов’язань, порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях, військових злочинів армії росії на території України.

За допомогою низки експонатів відбувається висвітлення ситуації в Україні і навколо неї. Представлені зразки також слугують наочним свідченням щодо невибіркового використання різних типів озброєння для нанесення ударів, в тому числі по цивільній інфраструктурі України (уламки Shahed 136, Х-101/555, Кинджал) та проти цивільних громадян (касетні суббоєприпаси ПОМ-2, ПФМ-1, протипіхотні міни).

Детальні описи експонатів, наведення їх тактико-технічних характеристик, представлення зразків спорядження та озброєння рф у знищеному вигляді слугують наочним доказом та сприяють розвінчанню міфів про непереможність (могутність) армії рф, рівень посередньої якості деяких зразків. Водночас ця виставка є свідченням надзвичайної хоробрості та професіоналізму Збройних Сил України.

Виставка організована Національним військово-історичним музеєм України Міністерства оборони України, Центром досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Збройних Сил України на запрошення Асоціації "Фундація "Золота Бджола" (Бельгія).

У своїх вступних промовах представники посольства та організаторів зазначили, що ця виставка - це нагадування про те, що боротьба українського народу — це боротьба за життя і свободу кожного українця, а також, що потрібно підтримувати Україну всіма доступними засобами, щоб представлені російські експонати у справному стані не потрапили вглиб Європи.

Виставку вже відвідали представники посольства, українські та угорські громадяни, військовий аташе в Угорщині зі своїми колегами з інших країн, зокрема зі США, Німеччини, Австрії, Польщі, Південної Кореї та ін.

Виставка проходить у приміщенні Державного самоврядування українців в Угорщині (Budapest, Hajós u. 1, 1065) до 14 червня включно з 10:00 - 17:00 години.

Після завершення, виставка «Код Незламності» буде переміщена до Федеративної Республіки Німеччина (м. Берлін) для підготовки до відкриття 27 червня 2024 року у Berlin Story Bunker.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток