У Києві пройшла виставка "Зброя та безпека-2017"

13.10.2017
У Києві пройшла виставка "Зброя та безпека-2017"

Сергій Камінський, автор програми «Техніка війни» поділився враженнями від XIV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2017»

Сергію, що цікавого на цьогорічній виставці бачили?

Виставка зібрала близько 400 компаній з 15 країн світу, якщо говорити про іноземні делегації та експозиції, то це Польща, також Туреччина активно підключилася цього року, Пакистан – також цікава експозиція. Ми там шукали новинки. Якщо порівнювати з попередньою виставкою, вона була цікавішою, якщо говорити про прем’єри. Згадати лише 10 новинок від компанії «Практика». Цьогоріч вони їх тільки вдосконалили. Також, минулого року «Краз» презентував свій «Краз Спартан» на дистанційному керуванні.

Я ніколи не був на виставках подібних…

Це відбувається в столичному Міжнародному виставковому центрі, традиційно. Я працюю на цих виставках п’ять останніх років. Зараз це досить масштабна акція. Місця вистачає, за площею приблизно така сама, як минулорічна виставка. На вулиці також частина експозиції. Цьогоріч на вулиці були виставлені «Барс 8», мобільний мінометний комплекс, 120 міліметрів. Від «Укроборонпрому» симбіоз танка Т-64 та бойового модуля «Дуплет», який минулого року був представлений окремо. Тобто, цього року ми бачили приклади техніки, яка стала симбіозом зразків, які минулого року були представлені окремо.

Іноземні компанії також хочуть продавати свою зброю Україні. У Туреччини та Пакистану цьогоріч найбільші експозиції.

Хто був з публічних людей на виставці?

Насправді, вівторок – то був перший день виставки, це був день делегацій. Тоді приїхали секретар РНБО, всі міністри, голова Національної Гвардії, військові аташе, дипломати, директори всіх компаній, звісно, представлених на виставці. А вже з середи вона відкрита для будь-кого.

А ми пройшлись виставкою і знайшли близько 20 новинок, яких не бачили до цього.

«Укроборонпром», наприклад, представив свій оновлений БТР-4 МВ-1. Ззовні він виглядає кардинально іншим, якщо порівнювати з версією 2015 року, він зазнав близько 20 змін, і став дорожчим на 10-12 %. Також ми побачили тренажер гелікоптера Мі-24 П, який роблять львів’яни, він поки що в єдиному екземплярі, проте вони стараються, аби він пройшов випробування і був прийнятий на озброєння. І так наші курсанти та льотчики змогли б працювати. Програма польотів розрахована на 400 кілометрів. Всі прибори натуральні, вони реагують як справжні. Також, ми побачили третю генерацію безпілотного комплексу «Мисливець», він на колісній базі. До речі, перші дві генерації зараз використовуються в АТО. Зразок на електробатареях може працювати по розвідці ворожих об’єктів на відстані до 1200 метрів, батареї може вистачити на добу, а в пасиві - до тижня, він може стояти на блокпосту і діяти.

Чи популярна виставка серед цивільного населення?

Виставку відвідали тисячі людей. А найбільш популярною була експозиція близька для цивільних – тактичне спорядження, форма, індивідуальних захист. Ще однією важливою новинкою був єдиний бойовий комплект МУПС від PROF1 Group. Вони працювали над ним 2,5 роки. Він, в залежності від зміни підсумків, може підходити для військових спеціалістів п’яти видів. Дуже провідний зразок.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток