У Києві відбулась презентація фільму "Крим. Оточені зрадою"

15.03.2019
У Києві відбулась презентація фільму "Крим. Оточені зрадою"

До п'ятої річниці російської анексії Криму наш колега Віктор Гром презентував документальний фільм про ті події. "Крим. Оточені зрадою" присвячений історії боротьби 36-ої бригади берегової оборони у березні 2014 року.

 

 

 

Сам автор фільму 2014 року виходив із заблокованої військової частини у Перевальному АР Крим. На той час 36-та бригада берегової оборони розташовувалась у цьому населеному пункті. Віктор Гром відзняв унікальні кадри захоплення та блокування частини, а також обличчя тих, хто зрадив і тих, хто залишився вірним Присязі до останнього.

Кадри, відзняті зсередини блокованої бригади, зафіксували усі події, що відбулися в частині. Ексклюзивні інтерв’ю з очевидцями та безпосередніми учасниками тих подій: Ігорем Воронченком, Мустафою Джемілєвим, Юрієм Головашенком та Віктором Сікозою. Фільм продемонструє як все відбувалося у 2014 році та як склалися долі військових після виходу на материкову Україну.

Після перегляду фільму Мустафа Джемілєв зазначив: "Основна фішка російської пропаганди в тому, що вони повідомляли про приєднання Криму без жодного пострілу, про ейфорію. Насправді все було інакше. Тут була багаторічна підготовка Російської Федерації до окупації Криму. Хоч на слова вони й визнавали існуючі кордони між Україною та Росією. Вони не переставали готуватися до протистояння. Окрім зради, була ще й інфільтрація російської розвідки в Україні".

Командувач Військово-морських сил України адмірал Ігор Воронченко сказав наступне: "Коли один із журналістів питав мене, де було страшніше на Донбасі чи в Криму? Я відповів, що в Криму. Адже я не знав, хто поруч зі мною. Коли командир 501-го батальйону 19 березня вранці говорить: Тримаємося! Будемо виконувати завдання. А о 16 годині каже: Я підняв прапор Російської Федерації. Уявляєте, який стан панував тоді. Не знаєш, хто, коли і як підставить підніжку".

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток