У Києві покажуть докфільм «Трохи нижче неба»

16.08.2021
У Києві покажуть докфільм «Трохи нижче неба»

Про історію, процес створення та презентацію документального фільму «Трохи нижче неба» в ефірі Армія FM розповів військовий журналіст, один із авторів цієї стрічки Михайло Ухман.

 

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Розкажіть історію фільму.

Михайло Ухман: Я сам колишній доброволець. На деякий час покинув займатися журналістикою та зйомками. У 2018 році в селищі Піски, ми знаходилися разом із 80 бригадою, де було чимало хлопців, які пройшли Луганський та Донецький аеропорт. Вони розповідали історії про батьків, про те як їх чекають або ж не дочекалися. Ще тоді я дав собі слово, що все зроблю, щоб документальний фільм вийшов і ми почали працювати із побратимом над фільмом.

Сергій Жуковський: У вас уже була презентація цієї стрічки . Можете розказати коротко про сам сюжет фільму?

Михайло Ухман: Цей фільм важко дивитися військовим, особливо кіборгам, тому що вони знову це переживають. Але для цивільного населення це кіно як валер’янка для пробудження. Ми там показали, що відчувають батьки та наші кохані і, що відчувають матері, побачивши тіла вбитих синів в російському полоні. Разом із Сергієм Коновалом нам вдалося знайти відео, де російські терористи на камеру розповідають скільки вибухівок вони заложили під термінал і чому не підірвали його раніше. Це відео видалено з усіх ресурсів, але дочка одного з головного героя, передала нам його.

Сергій Жуковський: То сюжеті розповідається про подію, про якусь з дат, безпосередньо про якийсь час, який герої проводили в аеропорту?

Михайло Ухман: Ми захопили початок Донецького аеропорту, там бійці 93-ї бригади розповідають про події. Також захопили частинку за старий термінал, де вже розповідають бійці 74-ї окремого розвідувального батальйону і фінал стосується десантників 80-ї бригади. Ми збирали окремі історії з 9 січня 2015 року , коли почалися активні бої і до 2021 року. Допомагали нам меценати, підприємці, волонтери, колишні бійці.

Сергій Жуковський: Скільки взагалі тривав процес виробництва?

Михайло Ухман: Два з половиною роки. Причина, що багато бійців були за кордоном, ми їх чекали. Батько одного вбитого героя працював в Італії потрібно було, щоб він приїхав в Україну для інтерв’ю, адже він розмовляв з Моторолою. Хтось проходив реабілітацію в Америці. Нам не вистачало деяких відео для фільму. Бійці створювали чати і просили надати мені відеоматеріали. Євген Жуков на позивний «Маршал», відомий десантник 79 бригади, поділився архівними відео, що теж допомогло в роботі . По крупинкам нам вдалося зібрати потрібний матеріал.

Сергій Жуковський: Тобто у вас було багато відеоматеріалу, який потрібно було правильно розставити та змонтувати?

Михайло Ухман: 36 годин це були тільки різного плану інтерв’ю. Завжди чогось не вистачало, наприклад, коштів. До того ми ще воювали на Сході. Хтось приїжджав додому з фронту відпочивати, а ми день-два з близькими і по Україні подорожувати, щоб зібрати матеріали для фільму. Це потрібно було зробити і я радий, що нам вдалося. Хронометраж фільму 56 хвилин.

Сергій Жуковський: У середу буде презентація фільму в Центральному будинку офіцерів. Звідки така ініціатива, кого туди запрошуєте, а також хто зможе туди потрапити?

Михайло Ухман: Я залучився підтримкою Міністерства Оборони та Міністерства ветеранів. В цьому мені допомагає відомий режисер та актор - Ахтем Сейтаблаев. Також в будинку офіцерів працює сестра вбитого кіборга, вона поговорила з представника будинку офіцерів і в рамках святкування 30-річчя відновлення державності України буде влаштовано показ, куди зможуть прийти бійці строкової служби та всі бажаючі. Хотілося б, щоб були ті, хто не воювали тому що цей фільм саме для них. Лише година часу перегляду, а люди після фільму виходять зовсім інші. Це не пафос, а реальні слова.

Сергій Жуковський: Розкажіть про спеціального гостя, який буде присутній на презентації фільму?

Михайло Ухман: Паралельно в холі в домі офіцерів буде виставка про загиблих кіборгів, тому всі бажаючі можуть приходити. І звісно ж, Вова Гейзер відомий рок-музикант гурту «Шабля», автор неофіційного гімну АТО. Він підніме бойовий дух та подарує незабутні емоції.

Сергій Жуковський: Чому саме така назва фільму?

Михайло Ухман: Це ідея Руслана Горового. Коли літак піднімається в небо в аеропорті, вважається, що це ще не небо, але вже і не земля. При всій повазі, я знаю дуже багато крутих режисерів, але хтось би міг отак цей фільм зробити і з такою саме назвою «Трохи нижче неба» не думаю.

Сергій Жуковський: Вам слово, можливо, щось хочете додати?

Михайло Ухман: Хто не зможе в Києві переглянути фільм, тоді 25 серпня в Сан-Франциско можете побачити, там українська діаспора. В Рівному будуть відбуватися покази. Якщо до нас звертаються ми надаємо цей фільм для разових показів. Хочу сказати, що не всі мають воювати, носити автомати, стріляти. Можна знаходитися в мирній обстановці, але підтримувати українську армію. Якщо у вас вдома не стріляють, то потрібно подякувати нашим захисникам. Спільно ми переможемо російського окупанта!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток