Зараз в ефірі:

У ЛЬВОВІ КУРСАНТІВ БУДУТЬ НАВЧАТИ МІЖНАРОДНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ ПРАВУ

29.08.2019
У ЛЬВОВІ КУРСАНТІВ БУДУТЬ НАВЧАТИ МІЖНАРОДНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ ПРАВУ

Перед початком нового навчального року в Національній Академії сухопутних військ у Львові відкрили новий спеціалізований клас із вивчення міжнародного гуманітарного права.

 

 

 

 

Аудиторія оснащена передовими технічними засобами навчання, сучасними підручниками та посібниками, в розпорядженні курсантів  тепер  є велика кількість матеріалів про збройні конфлікт сучасності, зокрема війну у Сирії. Детальніше про це в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«Право війни (Міжнародне гуманітарне право) -  один із найефективніших інструментів міжнародної спільноти для забезпечення безпеки людей та дотримання людської гідності під час війни. Воно захищає тих, хто не бере участі у конфліктах, накладає обмеження на воюючі сторони (як наприклад щодо використання хімічної зброї), зобов’язує  сторони  конфлікту піклуватися про поранених та надавати захист медичному персоналу. Воно стосується забезпечення поваги до людської гідності військовополонених.

Українська армія, захищаючи свою незалежність, спирається саме на право війни, на дотримання міжнародних конвенцій. Ці норми прописані в Українських законах, на них посилаються «Бойові статути ЗСУ». Глибше розуміти право війни та  його практичне застосування, яскраво побачити, як норми міжнародного права безпринципно ігноруються агресором, дозволить Львівським курсантам нова навчальна аудиторія, яку сьогодні було відкрито за  сприяння Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

В класі представлені унікальні навчальні посібники, які стосуються проблем порушення сторонами конфліктів норм МГП та відповідальності за такі злочини. Як зазначають викладачі Академії, дуже важливо що ці предмети поглиблено вивчатимуть  курсанти командних спеціальностей, адже вони будуть використовувати знання у бойових умовах та під час виконання завдань миротворчих операцій.

У майбутньому навчальна база продовжить розширюватися, переконує  делегат Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі ЗС України пан Майкл Пімбл.

«Зі Збройними Силами України у нас дуже високий рівень співпраці у царині міжнародного гуманітарного права. Окрім відкриття навчальних класів, ми тісно співпрацюємо з юридичним департаментом оборонного відомства, щоб навчальні семінари та курси якнайбільше охоплювали предмети з міжнародного гуманітарного права, а лекції читали люди з практичним досвідом застосування цього законодавства. Тож у нас є програма семінарів, яка викладається у Збройних Силах, ми також розробляємо відеоматеріали, тести, буклети та посібники, які використовуються у начальних цілях»

Це вже четвертий такий клас, який відкривається у начальних закладах України (попередні були відкриті у Військовому інституті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національному університеті оборони України і на військові кафедрі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у Харкові)», - додав Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток