Зараз в ефірі:

У Львові відбулася конференція для військових і виробників озброєння

17.05.2019
У Львові відбулася конференція для військових і виробників озброєння

Сьогодні у Львові проходить Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ», в стінах Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

 

 

Про новинки, які демонструються на конференції, хто їх розробив і як ці вироби зможуть покращити можливості наших військових, розповів Владислав Назаркевич.

«Понад сотню науково-дослідних установ, підприємств та навчальних закладів приїхали в академію зі своїми зразками техніки та озброєння. Серед них величезні, знані у світі підприємства, як от державне підприємство «Харківське конструкторське бюро машинобудування імені Морозова, відоме своїми танками так і дрібні приватні фірми. Спектр виробів вражає. Тут є і озброєння, яке вже виробляється серійно, а є й прототипи, або концепти», - розповів Владислав Назаркевич.

За словами розробників, якщо військові зацікавляться їхніми винаходами, вони зможуть налагодити серійне виробництво.

«Наприклад, одна з фірм представляє свої безпілотні колісні апарати. Вони мають назву «hound» і «zhook». Можуть комплектуватися електричними або дизельними двигунами. Ці маленькі машинки, схожі на квадроцикли, мають колісну формулу чотири на чотири, легко долають перешкоди на пересіченій місцевості. Рухаються зі швидкістю до 20 кілометрів на годину і можуть брати навантаження до 600 кілограм. Керуватися можуть не тільки за допомогою радіозв’язку, а й кабелями, що практично унеможливлює придушення управління. Завдань для таких машин на війні багато – це й евакуація поранених, розвідка й спостереження. Крім того на них можна встановлювати й різні бойові модулі, як от наприклад ПТРК «Стугна П», який до речі також представлений на конференції. Звичайно, цими безпілотними наземними апаратами активно цікавляться військові і вже тестують їх у польових умовах. Також наземні безпілотники представлені й зовсім маленькими апаратами, розміром з рюкзак, які можна використовувати для розвідки на зовсім малі відстані», - розповів наш кореспондент.

На конференції є й зразки техніки, що можуть боротися з беспілотними апаратами, ставити потужні перешкоди, що унеможливлюють керування дронами. Спеціальна рушниця, направляється в сектор, де знаходиться беспілотник, натискається спусковий гачок, хвилина часу і беспілотник безпорадно валяється на землі. Такий зразок вже використовувався в районі проведення операції об’єднаних сил. На його рахунку – не один збитий дрон.

«Є й зовсім неймовірні винаходи та прототипи. Як от, одноразовий мінідрон на базі пострілу до підствольного гранатомету. В постріл вмонтована камера, боєць стріляє, камера спускається на парашуті, робить знімки і передає їх на планшет чи комп’ютер. Спеціальна програма обробляє всі зображення і видає військовому панораму фотознімків місцевості. Розробники кажуть, коштуватиме такий постріл не більше, ніж звичайна граната до підствольного гранатомету. Звучить неймовірно, хтось подумає. Але ще 5-10 років тому деякі прототипи теж виглядали як речі які важко уявити у масовому використанні в нашій армії. А сьогодні вони вже ефективно працюють», - розповів Владислав Назаркевич.

На конференції курсанти-артилеристи демонстрували «Фурію» - багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс. Саме зараз на цих комплексах майбутні артилерійські офіцери вже тренуються на полігоні Академії. Відпрацьовують виконання різноманітних завдань з розвідки та корегування вогню. Тож неймовірне рано чи пізно стає реальністю.

Також на конференції представлені елементи спорядження, корисні дрібниці, що полегшують бойову роботу воїна, засоби для негайної фільтрації води з будь-якого болота та багато іншого. Та головне, ця конференція – гарний майданчик для спілкування військових та представників промисловості, обміну думками та ідеями. Які неодмінно втіляться у вироби, що допомагатимуть перемагати нашим військовим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток