Зараз в ефірі:

У Львові відбувся прем'єрний показ фільму «Крим. Оточені зрадою»

02.04.2019
У Львові відбувся прем'єрний показ фільму «Крим. Оточені зрадою»

2 квітня у Львові в Будинку офіцерів відбулась презентація стрічки «Крим. Оточені зрадою». Відвідати прем’єру могли усі охочі, адже вхід був вільний. І зал Кінопалацу на вулиці Театральній буз заповнений вщерть. Хто прийшов на показ фільму і які емоції викликала стрічка у глядачів, розповів наш  спеціальний кореспондент Владислав Назаркевич.

 

«Першими фільм побачили курсанти і офіцери Національної академії сухопутних військ, повітряного командування «Захід», 80 окремої десантно-штурмової бригади, студенти факультету журналістики та багато інших. Наприклад, одним з тих, хто прийшов на перегляд, був волонтер, який допомагав родинам військових транспортом, аби ті могли вивезти з окупованого півострова своїх дружин, дітей і батьків.

Чимало військових прийшли на прем’єру, бо їхня служба і життя були пов’язані з драматичними подіями зими і весни 2014 року у Криму. Також дивились стрічку представники культурного центру кримських татар у Львові. Вони згадують ці драматичні події з особливим хвилюванням. Кажуть, в мирний час якось не спілкувалися дуже тісно з військовими і саме початок окупації і війна змусили їх підтримувати, підставляти плече один одному», - розповів Владислав Назаркевич.

Автор фільму заступник начальника Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України, а в 2014 році – кореспондент студії Віктор Гром. Під час окупації служив на кримському півострові. Відзняв чимало коментарів, інтерв’ю та ексклюзивних історичних кадрів у розташуванні 36 бригади берегової оборони ВМС ЗС України. Ці мікроісторії людей, які стали частинками великої і драматичної історії тимчасової окупації російськими агресорами українського Криму і є основою фільму. Це достойні історії воїнів, які не зрадили Присязі та українському народу і недостойні історії тих, хто спокусився на обіцянки окупантів. Кожен тоді опинився в ситуації, коли треба було зробити вибір усього свого життя. Цей фільм про військових, які були заблоковані окупантами, про гідність і важкий іспит на відданість українському народу.

«Багато хто гадає, що півострів було здано без жодного спротиву. У суспільстві існують розхожі думки щодо дій наших військових, влади та ситуації із окупацією Криму загалом. Моя місія – показати суспільству всю складність ситуації. Без прикрас: як це було тоді, як це відбувалось зсередини оточеної недругами частини. Адже весь відзнятий архів, десятки годин унікального відео вдалося врятувати і вивезти на материкову Україну. Згодом, вже під час участі у АТО, зустрічався із деякими учасниками кримських подій, які не зрадили Військовій присязі. Збирав відомості про долю тих, хто залишився на службі окупантів. І так, крок за кроком, вдалося створити цей документальний кінопроект», – говорить автор фільму Віктор Гром.

Наступні прем’єрні покази стрічки пройдуть 6 квітня в Одесі, 9 квітня у Харкові та 10 квітня у Маріуполі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток