Зараз в ефірі:

У Львові відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09.05.2019
У Львові відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Як на Львівщині проходить цей день в ефірі Армія ФМ розповів наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

 

"Зранку декілька сотень курсантів, офіцерів та керівництво Національної академії сухопутних військ запалили на стройовому плацу закладу лампадки перед символічним хрестом. Хвилиною мовчання та словами поминальної молитви військовослужбовці згадали жертв Другої світової, вшанували подвиг Українського народу та визначний внесок українців в перемогу Антигітлерівської коаліції.

Продовжився захід на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328». Тут під час Другої світової було закатовано 140 тисяч військовополонених. Окрім сотень жителів міста Лева, представників військових частин Львівського гарнізону, голову перед загиблими схилили представники місцевої влади.

Тут були студенти, громадські активісти, духовенство. Присутні поклали квіти до символічного пам’ятного хреста, а на мапу України зшиту із армійської маскувальної сітки присутні прикріпили червоні маки.

Львів’яни та численні гості міста в ці дні відвідують не тільки пам’ятні місця, але долучаються й до глибшого вивчення та розуміння історії. Численних відвідувачів сьогодні приймає Музей визвольної боротьби України – це найкраще місце де можна, через історії окремих людей, зрозуміти наскільки тяжкими для нас, українців, стали часи другої світової війни. Тут, буквально, торкаючись історії та читаючи історичні документи, можна зрозуміти наскільки страшними є брехливі міфи про борців за незалежність, які створювала система радянської пропаганди та сьогодні підтримує російська агресивна машина фейків.

Я, разом і своїм колегою Владом Назаркевичем поспілкувався із старший науковим співробітником цього Музею пані Любою Коваль. Вона відповіла нам на запитання яким сьогоднішній день бачать українці, який зміст він несе для нашого народу?

"В українців під час ІІ Світової війни була різна мотивація. Одні воювали у складі УПА, інші воювали в підпільній організації українських націоналістів. Були люди, які йшли у загони у складі радянської армії. Були люди, які воювали у складі червоних партизан. Були також люди і у загонах, підпорядкованих німецькому рейху. Але в кожного була своя мотивація. І напевне день 9 травня для нас повинен стати не днем осуду. Це день перемоги над нацизмом, який приніс українцям дуже багато шкоди. Тому що загинули мільйони, постраждали міста і села, постраждало народне господарство. Масово люди гинули у німецьких концтаборах і в радянських концтаборах. Тобто, в кожного була своя мотивація. І ми цей день повинні вважати днем примирення, прощення. І кожен має розуміти, що ми перемогли над нацизмом, перемогли велике зло. І ми повинні один одному сьогодні побачити", - відповіла Коваль.

До слова, в ці дні, кожен військовослужбовець гарнізону носить на своєму однострої червоний мак - квітку, яка символізує примирення. Це дуже чуйна та об’єднуюча традиція. До неї також активно долучилися сотні Львів’ян. Я, користуючись нагодою, хочу звернутися до слухачів - запропонувати також підтримати гарний символічний жест та прикріпити на одяг полум’яну квітку пам’яті", - додав Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток