Зараз в ефірі:

«У лютому завершиться перший етап розмежування посади начальника Генштабу та Головнокомандувача ЗС України», - Сергій Корнійчук

14.02.2020
«У лютому завершиться перший етап розмежування посади начальника Генштабу та Головнокомандувача ЗС України», - Сергій Корнійчук

Перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Сергій Корнійчук розповів про важливість розмежування посад НГШ та Головнокомандувача ЗС України, зміни в структурах бойових бригад та що гальмує реформи в оборонній сфері.

 

 

 

 

 

Ірина Зінчук: З 2019 року точаться розмови щодо розмежування посади начальника Генерального штабу та Головнокомандувача Збройних сил України. Чи розпочався вже цей процес?

Сергій Корнійчук: Процес вже на завершальному етапі. Наступного тижня Міністерство оборони виносить зміни до закону «Про національну безпеку України». Вж потім цей Закон дасть право призначати Указом Президента України як Головнокомандувача ЗСУ, так і Начальника Генерального штабу. Всі положення пройшли внутрішні і зовнішні погодження і чекають підпису Міністра оборони і Президента України. Думаю, що до кінця місяця ми завершимо перший етап практичної трансформації.

Ірина Зінчук: Навіщо розмежовувати структури ГШ ЗСУ?

Сергій Корнійчук: Генштаб, коли перейде на J-структури, буде сумісний із відповідними органами структур НАТО і зможе виконувати спільні завдання. А ще ми будемо розвиватися в підготовці персоналу, в перебудові системи оснащення. Коли на озброєння надходитиме нова техніка, ми будемо готові до її застосування.

Ірина Зінчук: Акцент зроблено на перебудову органів управління, як щодо реформ у бойових бригадах?

Сергій Корнійчук: Ми плануємо реформування і трансформацію по всій вертикалі управління. Із переходом на J-структури йтиме перебудова оперативних командувань. У бригадах, які сьогодні виходять на відновлення боєздатності, уже сплановане переведення штабів на А-структури. Це дозволить готувати їх за стандартами НАТО, зробить сумісними з частинами країн Альянсу.

Ірина Зінчук: Що на рахунок заступників командирів із виховної роботи, у НАТО ж їх немає?

Сергій Корнійчук: Структури морально-психологічного забезпечення потрібно розформувати. Вони повинні займатись соціальною, роз’яснювальною та пропагандистською роботою і тому подібне, але потребують перебудови. Начальник Генштабу проводить експеримент в одній із частин саме щодо морально-психологічного забезпечення. У трьох бригадах завершено перший етап, а в інших трьох – другий. Ми вивчаємо досвід країн НАТО, але повинні врахувати також свої національні особливості.

Ірина Зінчук: У чому Ви вбачаєте складність переходу Генерального штабу на J-структуру?

Сергій Корнійчук: Складність у нормативному врегулюванні питань. Трансформація передбачає зміни не лише в двадцяти законах, а й в підзаконних актах і наказах. Треба буде змінити доктриальні документи, які регулюють підготовку, застосування, матеріально-технічне забезпечення. Це створення відповідної автоматизованої системи управління. І ми маємо це зробити, адже прагнемо вдосконалення.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток