У Навчальному центрі ВСП стартувала підготовка військових поліцейських

У Навчальному центрі ВСП стартувала підготовка військових поліцейських

У Львові, в Навчальному центрі Військової служби правопорядку стартував курс підготовки військових поліцейських. Протягом двох місяців військові ВСП рядового складу готуватимуться за стандартами країн НАТО. Що вивчатимуть армійські правоохоронці детальніше розповів наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

Навчальний центр ВСП у Львові створений у 2017-му році. За час його діяльності підготовку тут пройшли близько півтори тисячі військових ВСП.

Курс, який стартував цього тижня — курс фахової підготовки рядового складу, пройдуть понад двадцять військовослужбовців. Інтенсивна програма підготовки та оцінки фахових знань випускників розроблена спільно з фахівцями із Литви та Канади і відповідає курсу Військового поліцейського у країнах НАТО.

"Все навчання розділено на одинадцять модулів під час яких правоохоронці вивчатимуть питання дотримання законодавства, функції та професійні відносини військового правоохоронця, порядок застосування сили, виконання патрульних функцій. Окремим питанням стане вивчення порядку дій патрульного на місці скоєння злочину. Є модулі присвячені таким військовим темам, як тактична медицина та Мінна безпека. Модуль, який співвідноситься із глибоким знанням міжнародного гуманітарного права це «Контроль військовополонених та діяльності  цивільного населення  у рамках юрисдикції Військової служби правопорядку»", — зазначив Олксій Мазурін.

Під час навчання слухачів очікує велика кількість практичних занять — 70% від обсягу курсу. Військові поліцейські вчитимуться проводити обшук автомобілів, затримувати злочинців, правильно складати протоколи, вивчати місця скоєння злочинів та інше. Допоможе проводити такі специфічні тренувальні завдання новостворений ситуаційний центр. Він містить приміщення для тимчасово затриманих осіб, кімнати проведення допиту та обшуку, «кіл-хаус» з радіокерованими мішенями, зони для проведення огляду транспортних засобів, систему камер спостереження.

Сьогодні слухачі курсу вже приступили до інтенсивної програми навчань, а попередні дні були присвячені перевірці фізичної підготовки військових, їх психологічних та ділових якостей та стану здоров’я. Ці тести необхідні, адже навантаження на майбутніх правоохоронців під час навчання і після випуску будуть суттєві.

У Львові, окрім  курсу для рядового складу, проводяться курси для сержантів і курс охорони VIP-персон. Випускники цих курсів отримують такі ж знання як і військові поліцейські країн НАТО, і можуть діяти сумісно з подібними підрозділами інших країн і виконувати завдання в складі багатонаціональних миротворчих місій.