У столиці вшановують загиблих Захисників України

У столиці вшановують загиблих Захисників України

Сьогодні Міністр оборони України підписав наказ, згідно з яким, щороку 29 серпня увесь керівний склад підрозділів Міністерства оборони та Збройних Сил України, вшановуватимуть загиблих Захисників України. У ці хвилини в Залі Пам`яті на території оборонного відомства знаходиться керівник Військового телебачення України та радіо Армія FM Яна Холодна.

 

Хочу сказати, що сьогодні він тривав напевно, що  в часовому проміжку найдовше, тому що тільки 37 хвилин лунав дзвін і зачитувались поіменно імена загиблих наших захисників. Всього сьогодні дзвін пролунав 223 рази. Хочу відзначити, що 147 імен, зокрема це були військовослужбовці Збройних Сил України. І також хочу відзначити, що від сьогодні в Залі пам’яті згадуватимуть не тільки імена загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, а також інших відомств. Зокрема Національної Гвардії, Прикордонної служби, Служби безпеки України.

Звісно що це дуже трагічний день для України. Дуже трагічний день для нашого суспільства і відповідно на церемоніалі вшанування пам’яті загиблих зібралися дуже багато людей. Зокрема був присутній Президент України Володимир Зеленський, міністр оборони Степан Полторак, Начальник Генерального штабу Руслан Хомчак.

Також на захід завітали рідні загиблих: дружини, матері, діти. Також був присутній весь керівний склад Збройних Сил України, усі командувачі, командири бригад, керівники структурних підрозділів. Людей було дуже-дуже багато і звісно було видно, що люди з болем пригадають події 2014 року, 15-го, 16-го, 17-го і відповідно 18-го року. 

Також хочу наголосити на тому, що сьогодні Міністром Оборони України підписав наказ. Від сьогодні й щороку 29 серпня у Залі пам’яті збиратимуться усі керівники структурних підрозділів, все керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України задля того, аби вшанувати пам’ять наших загиблих.

Від ранку, біля Михайлівського монастиря, розпочалося вшанування загиблих в боях під Іловайськом. Поряд із монастирем розташована фотовиставка. Всі охочі можуть переглянути світлини журналісті, що від початку боїв за Іловайськ перебували з військовими.

Також біля "Стіни Народної Пам'яті збираються родини зі світлинами полеглих захисників України на мурах. Люди, які втратили близьких, згадують і віддають шану полеглим.

Окрім того, до монастиря підходять колишні військові. Це передусім бійці добровольчих батальйонів, які виходили з Іловайська.