У Військово-медичному клінічному центрі працюють канадські хірурги

29.10.2019
У Військово-медичному клінічному центрі працюють канадські хірурги

Канадські пластичні хірурги працюють у Львові, у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Усі подробиці їхньої місії знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

 

"Завдяки небайдужим українцям анонси та оголошення про роботу канадських пластичних хірургів були дуже поширеними у соціальних мережах. Йшлося про те, що канадські лікарі готові оперувати військовослужбовців, ветеранів війни на сході країни, які мають пошкодження обличчя, голови в ділянках носа, очей, вух тощо  і потребують реконструктивних операцій.
Зголосилося чимало людей і вчора розпочалися перші операції.

Проводять їх бригади лікарів із медичного центру Sunnybrook Health Science Centre. Він знаходиться у місті Торонто і є найбільшим центром в Канаді, що спеціалізується на травматології. Ця робота — результат партнерству цього центру та Канадсько-Української Фундації.

Впродовж тижня в госпіталі заплановано провести двадцять одну операцію. Одночасно канадські та українські лікарі працюють в трьох операційних. Деякі операції є надзвичайно складними й тривають багато годин. Наприклад, вчорашня операція на пацієнті зі значним дефектом черепа. Спершу в операційній видалили титанову пластину, яка заміняла частину черепа і погано приживалася. Там же, в операційній підготували остаточно спеціальний імплант, що його привезли з Канади, прикріпили до черепа, взяли частину м’яких тканин з ноги пацієнта та накрили ними імплант, з’єднали його зі шкірою голови, з’єднали судини, аби забезпечити кровопостачання. І робилося це під мікроскопом. Канадські лікарі кажуть, це звичайна практика у їхній медицині, коли в одній операційній одночасно працюють судинні хірурги, нейрохірурги та пластичні хірурги. І цим досвідом вони діляться з нашими медиками. Тож користь від такої спільної роботи є не тільки для пацієнтів, а й для медиків, бо відбувається обмін думками, ідеями, техніками. За операціями спостерігають лікарі з різних госпіталів та лікарень України, студенти. Є спеціальний зал з екранами, на які транслюється відео з операційних. І після операцій хірурги приходять туди, аби відповісти на питання своїх колег, які спостерігали за роботою з екранів.

Це вже сьома місія канадських медиків в Україні, п’ять разів вони працювали в Києві, один раз в Одесі і ось зараз — у Львові. Загалом вони прооперували вже близько трьохсот українських пацієнтів. Всі операції проходять на волонтерській основі. Канадські медики роблять їх під час своїх відпусток. Один з хірургів Олег Антонишин, має українські корені. Всі інші лікарі ніяк не пов’язані з нашою країною, окрім доброї волі допомогти і вилікувати тих, хто цього потребує.

Співпраця триватиме й далі, лікарі цього канадського медичного центру готові навчати українських колег і тут в Україні, і планують запрошувати їх для стажування в Торонто. У середу канадські лікарі працюватимуть у львівській лікарні швидкої допомоги, у четвер — візьмуть участь у науковій конференції разом багатьма українськими лікарями. Там вони будуть обмінюватися своїм досвідом. І вже у п’ятницю буде ще один операційний день у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону", — розповів Владислав Назаркевич.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток