У Житомирі відкрили Кіберполігон

У Житомирі відкрили Кіберполігон

Унікальний навчально-лабораторний комплекс «Кіберполігон», ядром якого є сучасне програмне та апаратне забезпечення, відкрили у Житомирському військовому інституті імені С. Корольова. Курсанти та студенти опановуватимуть тонкощі кібербезпеки в комп’ютерних системах та мережах різного функціонального призначення. Деталі розповів наш колега Олександр Райковський.

 

"Сьогодні у Житомирському військовому інституті відкрили навчально-лабораторний комплекс — Кіберполігон. Потужне технічне та програмне забезпечення якого дозволить вирішувати широкий перелік навчальних та наукових завдань, створення та випробування новітніх технологій забезпечення кібербезпеки й тестування комп’ютерних систем. За словами полковника Руслана Грищука, начальника кафедри захисту інформації та кібербезпеки, який і є ініціатором створення навчально-лабораторний комплексу: Кіберполігон побудований таким чином, що на ньому можливо організовувати одно- та багатосторонні змагання із забезпечення кібербезпеки. Це суттєво підвищує рівень професійної майстерності майбутніх офіцерів", - зазначив спеціальний кореспондент.

За словами Олександра, облаштування навчального Кіберполігону стало можливим за сприяння випускника інституту Ярослава Калініна. Нині він технічний директор науково-виробничого центру, що займається створенням нових технологій в галузі безпеки та оборони. Загалом подібна тренувальна база є унікальною для українських навчальних закладів.