Зараз в ефірі:

У жовтні 6360 юнаків призвуть на строкову службу в ЗСУ (Аудіо)

03.10.2017
У жовтні 6360 юнаків призвуть на строкову службу в ЗСУ (Аудіо)

Призов відбувається відповідно до вимог документів, у даному випадку це указ президента від 24 лютого 2017 року, де визначені терміни, строки, фінансування, відповідним розпорядженням кабміну від 20 вересня 2017 року, відповідно до цих документів сплановано призвати і направити 10 тисяч 460 юнаків, яким виповнилось 20 років, і які не досягли 27 років. Більш конкретно:  6360 з них – збройні сили, 3500 – національна гвардія, і 600 осіб – державна спеціальна служба транспорту.

Призовні комісії розпочали роботу сьогодні і завершать 30 листопада. Формування команд поповнення і відправку по військовим частинам плануємо провести з 5 жовтня по 28 листопада. Комплектування буде здійснюватись виключно через навчальні центри Збройних Сил України, і деякі частини розвідки, Національний Інститут Оборони України, - про це повідомив Артур Артеменко Начальник Головного управління песроналу - заступник начальника Генерального штабу ЗС України в ефірі програми "Поліграф". 

10 тисяч призовників, 6 тисяч з них у Збройні Сили йдуть, які очікування від них? У Генерального Штабу?

Дуже серйозні. Сьогодні був брифінг з кореспондентами, мені задали питання, чому ми не призиваємо судимих, або тих, в кого нема середньої освіти. Так було при радянській владі, так було раніше. І я вимушений відповісти, що зараз не той час, коли Збройні Сили будуть ставляти в пріоритет виховання або надання освіти. Найголовніше: людям надана зброя. Військовослужбовцям, які мають проблеми з правопорядком, освітою – не можна надавати зброю.

Пройде відбір, ви відберете найкращих. Можливо в майбутньому вони підпишуть контракт, підуть служити…

Ми на це розраховуємо! В цьому році вже підписало контракт більше 27 тисяч чоловік, в цьому місяці цифра була більше трьох тисяч чоловік – є мотивація, є бажання віддати шану свої державі. Час цього потребує.

Поговоримо про строкову службу. Давайте заспокоїмо всіх батьків. Ці люди не будуть відправлені в АТО?

Це категорична вимога. Є рішення Ради Національної Безпеки і Оборони від 28 серпня 2014 року. Воно називається «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності». Це рішення введене в дію указом президента, де чітко зазначено, воно унеможливлює військовослужбовців строкової служби від виконання бойових завдань у зоні ведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей. 

Шість тисяч молодого поповнення,  чим вони будуть займатися?

Півтора роки триватиме їхня служба. Залежить від виду освіти. Вони не будуть на лінії зіткнення. Є маса роботи в частинах, що знаходяться в тилу. У тому числі відомі події, які нещодавно трапились в Калинівці. Ці хлопці боронитимуть такі склади, наприклад. Також будуть виконувати завдання у частинах повітряних силах, які не залучаються до бойового застосування, у військово-морських силах та інших видах Збройних Сил, не пов’язаних з АТО.

Вони проходитимуть через навчальні центри? Їх ще вчитимуть? Які центри задіюються?

Практично всі центри ЗСУ, у сухопутних, повітряних, спеціальних операціях, високо-мобільних десантних військах, частинах зв’язку, практично у всіх видах військ. Їх навчатимуть там військовій справі, з розрахунком на те, що під час служби хтось з них захоче підписати контракт, і буде залученим до служби танкістом, артилеристом, та іншими військовими спеціальностями, у яких є потреба зараз. 

У них є право вибору? Чи це ви визначаєте, куди відправляти?

Хотілося б, щоб більшість хлопців казали, відверто, «я хочу бути десантником». Минулого місяця головне управління, яке я очолюю, кинуло клич, аби пригальмувати набір хлопців у інших видах і пріоритет створити для тих, хто хоче служити в високо-мобільних десантних військах. Тому що вимоги до них потребують повної самовіддачі. Люди, які виконують ці завдання, вони мають бути впевнені, що в рішучий момент, вони скажуть «ніхто крім нас». Звісно, ми враховуємо бажання військовослужбовців за контрактом, і якщо він скаже, що хоче… На даний  момент ми намагаємось укомплектувати бойові військові частини. Це пріоритет – будь-яка спеціальність – ми з задоволенням, не буде обмежень. Якщо він хоче бути танкістом, техніком літаків - без проблем.

В десантники йдуть?

Цього місяця таких людей прийшло 500 людей. Але хотілося б більше.

Чим люди мотивуються?

Це завдання органів виховної роботи, вони ретельно працюють над цим. Ми враховуємо їхню думку і військових комісаріатів, до речі, йде реформа військкоматів. Мотивація у молодих людей більше, ніж у більш досвідчених. У них горять очі, вони розуміють своє призначення в цьому житті. У них чисті душі, і дай Боже, щоб так і було надалі. 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток